شنبه 7 اسفند 1395

قیمت انواع سکه در بازار شب عید/ سقوط دلار به کانال 3700 تومان
اجرای گزارشگری بین المللی در بورس/ الزامات IFRS در شرکت ها
برگزاری مجمع بانک مرکزی در روزهای پایانی سال با حضور روحانی

با تصمیم هیئت وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه دارد نسبت به انتشار حداکثر 145 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی اقدام کند.

در هفته منتهی به 6 اسفندماه در بازارهای فرابورس ایران شاهد نقل و انتقال 954 میلیون ورقه به ارزش 6 هزار و 703 میلیارد ریال در 110 هزار نوبت دادوستدی بودیم.
مدیرعامل بورس کالا گفت: مدل پیشنهادی بورس کالا برای مدیریت ریسک در حوزه بازار محصولات کشاورزی، استفاده از قراردادهای مشتقه کالایی و مشخصاً قرارداد اختیار معامله است.

با وجود قرار داشتن بازار سکه و ارز در وضعیت پایان سال و انتظار رشدهای قیمتی به دلیل افزایش حجم تقاضا، اما در هفته اول اسفند قیمت انواع سکه و ارز افت و خیز چندانی نداشته است.

با مذاکرات صورت گرفته بین مقامات بانک مرکزی ایران و مالزی، برای اتصال کارت های بانکی دو کشور توافق و درباره تسویه معاملات با ارز محلی، مذاکره شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی وضعیت سودآوری شرکت ها را از مسائل مورد توجه سرمایه گذاران دانست و گفت: نهادهای ناظر بین المللی به دنبال اجرای استانداردهای IFRS هستند.

گمرک ایران اقلام دارویی ممنوعه در هنگام سفر به کشورهای آسیای میانه را اعلام کرد.

رییس اداره حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بازار سرمایه به منظور پیاده سازی استانداردهای IFRS گفت: اقداماتی برای کاهش مشکلات برقراری این استانداردها در شرکت ها در جریان است.

عضو هیات مدیره بیمه معلم یکی از راه های تحقق افزایش ضریب نفوذ بیمه به ۷ درصد را اجباری شدن تعدادی از بیمه نامه های مسئولیت دانست.

نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران خواستار شناور شدن نرخ ارز شد و قیمت گذاری برای ارز تک نرخی را بی معنی دانست.

پنجاه و ششمین مجمع عمومی بانک مرکزی با حضور حسن روحانی رییس جمهوری در روزهای آینده در محل بانک مرکزی برگزار می شود.

استفاده دولت از بازار بدهی می‌تواند برای ضابطه‌مندی مالی این نهاد مفید باشد؛ به ‌شرط آنکه فضای رقابتی برای بخش خصوصی تنگ نشود. در این رابطه، حضور بخش خصوصی در بازار بدهی جهت انتشار انواع اوراق شرکتی مفید به نظر می‌رسد.

در حالی که قیمت انواع سکه امروز در بازار افزایش یافت، نرخ سه ارز عمده دلار آمریکا، یورو و پوند با کاهش مواجه شده است.

بانک پاسارگاد در خصوص خودروی پول رسان سرقت شده در بزرگراه حقانی اعلام کرد: این خودرو در حال حمل پول های فرسوده جهت امحاء به بانک مرکزی بوده و اکنون سرنخ های خوبی از سارقان به دست آمده است.

یافته های پژوهشی نشان می دهند که 58 درصد از مدیران ارشد در صنعت بیمه معتقدند که آنان نسبت به دیگر خدمات مالی در بکارگیری فناوری های دیجیتالی عقب تر هستند.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,172,000
سکه امامی 1,200,000
نیم سکه 659,000
ربع سکه 367,000
سکه گرمی 225,000
دلار 3,780
یورو 4,083
درهم 1,054
پوند 4,818
کرون 425
بیشتر 
 

  logo-samandehi