شنبه 6 خرداد 1396

آغاز ماه مبارک رمضان در فصل آرامش قیمت‌ها
ماموریت سیف برای بانک‌ها/ جلوگیری از شناسایی سودهای موهوم و کاغذی
بورس همیشه در حالت انتظار/ ابهام در پایان بلاتکلیفی بورسی‌ها

هرساله بازار اقلام مصرفی در آغاز ماه مبارک رمضان با نوسان قیمتی مواجه است؛ اما امسال با تمهیدات اندیشیده شده آرامش در بازار حاکم است.

رییس کل بانک مرکزی ماموریت اصلی بانک‌ها در دوره فعلی را تمرکز بر وصول مطالبات غیرجاری و بازگرداندن آنها به چرخه ارائه تسهیلات اعلام کرد.

بورس تهران اعلام کرد: در پایان معاملات هفته منتهی به 3 خردادماه 96، شاخص کل با 802 واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم 81146 واحد رسید.

گمرک ایران اعلام کرد: ضمانتنامه و بیمه نامه تجمیعی با هدف تسهیل تجارت و کمک به ترانزیت در گمرکات اجرایی به صورت الکترونیک راه اندازی می شود.

در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار تهران و در 49 هزار دفعه، تعداد 779 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 5 هزار و 935 میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار رقم معادل 332 هزار میلیارد تومان را ثبت کرد.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: کارشناسی و ارزیابی دارایی‌های موسسه غیرمجاز "فرشتگان" به پایان رسیده و پرداخت سپرده‌های مردم آغاز شده است.
رییس سازمان بورس گفت: اجرای IFRS به افزایش شفافیت، کارآیی و ارزش‌گذاری منصفانه در بازار سرمایه کمک می‌کند و یکی از مهمترین ملاک‌های سنجش عملکرد بازار است.

مدیرعامل بیمه حافظ با استقبال از تصویب نهایی آئین‌نامه حاکمیت شرکتی توسط شورای‌عالی بیمه گفت: با تصویب این آئین نامه، منافع سه ضلع سهامداران، کارکنان و بیمه‌گذاران شرکت‌های بیمه رعایت می‌شود.

قیمت انواع سکه و ارز در هفته جاری با کاهش مواجه شده و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 17700 تومان و هر دلار آمریکا نیز با 11 تومان افت مواجه شد.

اگر چه طراحی نظام حاکمیت شرکتی در شبکه بانکی کشور خود گام بلندی در راستای صیانت از حقوق ذی‌نفعان است، لیکن تا زمانی که بسترهای قانونی مورد نیاز فراهم نشود، اثرات مثبت آن به صورت بالقوه باقی مانده و به عرصه عمل نخواهد رسید.

بررسی روند حرکت بازار سرمایه کشورمان همیشه نشان از یک حالت انتظار دارد و کارشناسان دلیل اصلی آن را نوپا بودن بورس کشورمان می‌دانند.

وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اوپک بر سر تمدید توافق ماه نوامبر این سازمان مبنی بر کاهش یک میلیون و 200 هزار بشکه‌ای تولید نفت در بازه زمانی 9 ماه به اجماع رسیدند.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و سرمایه‌گذاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور بر ضرورت و اهمیت سرمایه‌گذاری و تامین مالی بین المللی برای نظام توسعه ملی تاکید کرد.

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.

معاون بین‌الملل اتاق ایران و سفیر آذربایجان در نشستی ضمن بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های دوجانبه خواستار افزایش زمان فعالیت گذرگاه‌های مرزی میان دو کشور به 24 ساعت شدند.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,179,000
سکه امامی 1,202,900
نیم سکه 650,000
ربع سکه 371,000
سکه گرمی 255,000
دلار 3,743
یورو 4,238
درهم 1,037
پوند 4,879
کرون 434
بیشتر 
 

  logo-samandehi