شنبه 5 فروردين 1396

گفتگو و گزارش

سناریوهای جدید افزایش حداقل دستمزد سال ۹۶ کارگران رونمایی شد که طی آن دو رقم افزایش 182 و ۲۵۰ هزار تومانی پیشنهاد شده است.

عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: بزودی و با تصویب مجلس، شورای فقهی بانک مرکزی از حالت مشورتی به رکن بانک تبدیل می‌شود.

کارشناس ارشد بازار کار و کارآفرینی با اشاره به بروز پدیده شاغلان فقیر در اقتصاد ایران و رواج چندشغلگی گفت: راهکار حل مسائل معیشتی نیروی کار تغییر الگوی مزد خطی به ماتریسی و مشارکتی در سال ۹۶ است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تاکید کرد: مهمترین اقدامی که بانک مرکزی در حال حاضر می‌تواند پیگیری کند، هموار کردن مسیر پیوستن کامل ایران به FATF است.

سقف برداشت اسکناس از برخی خودپردازهای بانکی از دیروز به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد.

یک مقام مسئول کارگری با اعلام نشست روز یکشنبه شورای‌عالی کار برای تعیین حداقل مزد سال ۹۶ کارگران گفت: احتمالا در این جلسه میزان افزایش حقوق سال آینده مشمولان قانون کار مشخص می‌شود.

دبیر کل بانک مرکزی از آغاز توزیع اسکناس‌های نو از امروز شنبه در شعب منتخب بانکی به مدت ۶ روز خبرداد.

مدیر کل نظارت بر بانک های بانک مرکزی با بیان اینکه حساب های اجاره ای توسط سودجویان مورد بهره گیری قرار می گیرد، گفت: بانک مرکزی شرایط افتتاح حساب را ابلاغ کرده و بعد از افتتاح اگر در خارج از بانک فعل و انفعالاتی صورت می گیرد دیگر خارج از سیستم بانکی کشور است.

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از رشد صادراتی 30 درصدی تولیدات این مناطق خبر داد و افزود: صادرات از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال جاری به حدود 850 میلیون دلار افزایش یافته است.

سامانه سهام عدالت (www.samanese.ir) فردا و با حضور رییس جمهور رونمایی می‌شود و از هفته آینده کار آزادسازی سهام عدالت نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از راه‌اندازی رسمی سامانه جدید پس از معاملات از امروز (شنبه) خبر داد.

مدیرعامل پست بانک از موافقت نمایندگان مجلس با افزایش سرمایه ۵ هزار میلیارد ریالی این بانک خبر داد و گفت: محدودیت‌های کنونی در افتتاح حساب، صدور و تحویل دسته چک در پست بانک روستاها موقتی است و در روزهای آینده برطرف می‌شود.

این روزها شاهد فعالیت‌های بانکی رستوران‌ها، خودروسازان و برخی مراکز غیربانکی هستیم که می‌تواند آبستن مشکلاتی برای سپرده‌گذاران در آینده‌ای نزدیک باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت سکه طی روزهای اخیر را عدم عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اعلام کرد.

تنها ۱۵ روزکاری برای بورسی‌ها تا پایان سال باقی‌مانده و همه انتظارات فعالان بازار سرمایه به سال آینده است؛ با این وجود برخی از تحلیلگران بورسی می‌گویند که چشم‌انداز مثبتی برای بازار سرمایه در سال ۹۶ متصور است.

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: شرکت جدید بیمه حکمت صبا آخرین شرکت بیمه‌ای خواهد بود که موفق به دریافت مجوز فعالیت بیمه‌گری مختلط از بیمه مرکزی شده است.

با مصوبه دیروز مجلس، اعمال معافیت یکسان مالیاتی حقوق کارمندان و کارگران از فروردین ماه سال آینده برداشته شده و کارمندان با حقوق ماهیانه ۲ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شوند، اما این معافیت برای کارگران و شاغلان بخش خصوصی ۱.۵ میلیون تومان است. 

دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری با اشاره به جلسه امروز صبح مدیران عامل بانک‌ها، از تعیین تکلیف نرخ سودهای پرداختی از سوی خودروسازان و سایر سازمان‌های غیربانکی خبر داد.

عضو هیات مدیره بیمه معلم یکی از راه های تحقق افزایش ضریب نفوذ بیمه به ۷ درصد را اجباری شدن تعدادی از بیمه نامه های مسئولیت دانست.

نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران خواستار شناور شدن نرخ ارز شد و قیمت گذاری برای ارز تک نرخی را بی معنی دانست.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,171,000
سکه امامی 1,200,800
نیم سکه 692,000
ربع سکه 371,000
سکه گرمی 243,000
دلار 3,767
یورو 4,120
درهم 1,058
پوند 4,781
کرون 425
بیشتر 
 

  logo-samandehi