شنبه 6 خرداد 1396

گفتگو و گزارش

هرساله بازار اقلام مصرفی در آغاز ماه مبارک رمضان با نوسان قیمتی مواجه است؛ اما امسال با تمهیدات اندیشیده شده آرامش در بازار حاکم است.

مدیرعامل بیمه حافظ با استقبال از تصویب نهایی آئین‌نامه حاکمیت شرکتی توسط شورای‌عالی بیمه گفت: با تصویب این آئین نامه، منافع سه ضلع سهامداران، کارکنان و بیمه‌گذاران شرکت‌های بیمه رعایت می‌شود.

قیمت انواع سکه و ارز در هفته جاری با کاهش مواجه شده و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 17700 تومان و هر دلار آمریکا نیز با 11 تومان افت مواجه شد.

بررسی روند حرکت بازار سرمایه کشورمان همیشه نشان از یک حالت انتظار دارد و کارشناسان دلیل اصلی آن را نوپا بودن بورس کشورمان می‌دانند.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی از طرح‌های اولویت‌دار محسوب می‌شود، دلایل انجماد ترازنامه بانک‌ها را مطرح کرد.

رییس کل سازمان مالیاتی با اعلام برنامه‌های مالیاتی برای حمایت از صادرکنندگان، رقم فرار مالیاتی را بین ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:‌ تراکنش‌های مشکوک بانکی برای اخذ مالیات شناسایی می‌شوند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی قرار است سال پایه آماری برای دهمین بار در مردادماه سال جاری تغییر کرده و از سال 1390 به 1395 تبدیل شود.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی بانک‌ها در بانک مرکزی در حال بررسی است، گفت: می‌توان بانک‌ها را در اعطای تسهیلات، خدمات صرافی، تامین سرمایه و سایر خدمات بانکی طبقه‌بندی کرد و حسب رتبه‌بندی به آنها مجوز فعالیت داد.

معاون ارزی بانک‌مرکزی از انعقاد پیمان پولی با بانک‌مرکزی پاکستان و انجام مذاکراتی با بانک مرکزی ترکیه خبرداد و گفت:‌ در حال انجام مذاکراتی در آمریکای لاتین و کشورهای آسیایی هستیم و پیشنهاداتی به کشورهای آفریقایی در این باره مطرح کرده‌ایم.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت موفق شده سیر قهقرایی اقتصاد ایران را متوقف کند، گفت: دولت قبل ۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برای پرداخت یارانه نقدی استقراض کرد.

عضو هیات مدیره بانک سینا گفت: اقدامات مثبت سیستم بانکی کشور طی چند سال اخیر به دلیل بروز برخی مشکلات دیده نمی‌شود اما رد پای پررنگ سیستم بانکی در تمام اقتصاد کشور وجود دارد.

مدیر بیمه هواپیما و حمل و نقل بیمه ایران با بیان اینکه تمامی هواپیماهای جدید خریداری شده تحت پوشش این شرکت قرار دارند، گفت:‌ از یک‌ماه گذشته صدور گواهینامه‌های بیمه‌ای برای هواپیماهای ATR خریداری شده صادر شده است.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی اخذ کارمزد خدمات بانکی را موضوعی کلیدی و بسیار مهم دانست و گفت: براساس مطالعات تطبیقی تا 40 درصد درآمد بانک‌های دنیا از محل کارمزدها حاصل می‌شود.

رییس کل گمرک ایران با اعلام اینکه گمرکات کشور به کارشناسان متخصص و خُبره مجهز خواهند شد، گفت: زمان صدور کالا از یکروز به ساعتی کاهش می‌یابد.

رئیس کنفدراسیون صادرات یکی از اصلی‌ترین درخواست‌های بخش خصوصی را «هجینگ ارزی» عنوان و اعلام کرد براساس تصمیم ستاد اقتصاد مقاومتی، صندوق ضمانت صادرات کاهش نرخ ارز را برای صادرکنندگان از 3 تا 35 درصد بیمه می‌کند.

معاون وزیر اقتصاد از احتمال توقف دائمی اقدامات مقابله‌ای FATF بر علیه ایران در نشست ماه ژوئن آتی بر اساس درخواست ایران خبرداد.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اعلام تعیین تکلیف و فروش ۱۰ دستگاه پورشه متروکه به ارزش ۴۴ میلیارد تومان گفت: مجموع خودروهای وارداتی لوکس متروکه ۸۶ دستگاه است.

مشاور سازمان خصوصی سازی از ارائه برگه سهامداری از شهریورماه امسال به مشمولین سهام عدالت خبرداد و گفت:‌ از مهر ماه نیز سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز می‌شود.

کارشناس ارشد بازار کار با بیان اینکه عوامل موفقیت در کسب و کار علاقه، انگیزه و استعداد است، گفت: تنها 17 درصد نیروی کار کشور مشخصات حرفه‌ای دارند.

معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام اینکه پس از برجام دو بانک بین‌المللی در ایران دفتر ایجاد کرده‌اند، از تقاضای بانک‌های خارجی برای تاسیس شعبه در کشورمان خبرداد.

انتها123456
از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,179,000
سکه امامی 1,202,900
نیم سکه 650,000
ربع سکه 371,000
سکه گرمی 255,000
دلار 3,743
یورو 4,238
درهم 1,037
پوند 4,879
کرون 434
بیشتر 
 

  logo-samandehi