شنبه 6 خرداد 1396

رییس کل بانک مرکزی ماموریت اصلی بانک‌ها در دوره فعلی را تمرکز بر وصول مطالبات غیرجاری و بازگرداندن آنها به چرخه ارائه تسهیلات اعلام کرد.

گمرک ایران اعلام کرد: ضمانتنامه و بیمه نامه تجمیعی با هدف تسهیل تجارت و کمک به ترانزیت در گمرکات اجرایی به صورت الکترونیک راه اندازی می شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: کارشناسی و ارزیابی دارایی‌های موسسه غیرمجاز "فرشتگان" به پایان رسیده و پرداخت سپرده‌های مردم آغاز شده است.
رییس سازمان بورس گفت: اجرای IFRS به افزایش شفافیت، کارآیی و ارزش‌گذاری منصفانه در بازار سرمایه کمک می‌کند و یکی از مهمترین ملاک‌های سنجش عملکرد بازار است.

قیمت انواع سکه و ارز در هفته جاری با کاهش مواجه شده و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با 17700 تومان و هر دلار آمریکا نیز با 11 تومان افت مواجه شد.

اگر چه طراحی نظام حاکمیت شرکتی در شبکه بانکی کشور خود گام بلندی در راستای صیانت از حقوق ذی‌نفعان است، لیکن تا زمانی که بسترهای قانونی مورد نیاز فراهم نشود، اثرات مثبت آن به صورت بالقوه باقی مانده و به عرصه عمل نخواهد رسید.

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.

بانک مرکزی قیمت خرده فروشی 11 گروه مواد خوراکی منتهی به 29 اردیبهشت 96 را منتشر کرد.

قیمت انواع سکه در بازار ارز و سکه امروز تهران، روند کاهش داشت و دلار نیز با افت 9 تومانی 3747 تومان قیمت خورد.

نشست یکصد و هفتاد و دوم اوپک امروز (پنجشنبه، چهارم خردادماه) در مقر این سازمان در وین برگزار می‎شود.

نرخ یورو و پوند بر اساس اعلام بانک مرکزی، با افزایش قیمت مواجه ولی نرخ رسمی دلار با روندی کاهشی 32 هزار و 442 ریال شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشریح نتایج نشست فوق العاده امروز این کمیسیون اظهارداشت: سیستم مالی و پولی ایران در بن بست نیست.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز ارز و سکه تهران با کاهش ۱۰ هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۲۰۱ هزار و ۸۵۰ تومان داد و ستد شد. همچنین دلار نیز ۳۷۵۶ تومان قیمت خورد.

مدیرعامل بانک ملی ایران بر لزوم حمایت نظام بانکی از تولید و اشتغال در سال جاری تاکید کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی رانندگان، حمل و نقل بار و مسافر بین شهری مخالفت کردند.

تثبیت نرخ سکه در بازار باعث افزایش تقاضا در بازار آتی بورس کالای ایران شد.

مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانک ها (فام) از برگزاری دومین جلسه املاک مازاد بانک ها در سال جاری خبر داد و گفت: قرار است مزایده املاک مازاد بانک های تجارت، صنعت و معدن و همچنین توسعه صادرات بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اصلاح نظام بانکی از طرح‌های اولویت‌دار محسوب می‌شود، دلایل انجماد ترازنامه بانک‌ها را مطرح کرد.

درآمد 12 بانک بزرگ سرمایه گذاری دنیا از محل خرید و فروش کالا با 29 درصد کاهش در سه ماهه نخست سال 2017، به پایین ترین سطح خود در 11 سال گذشته رسیده است.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,179,000
سکه امامی 1,202,900
نیم سکه 650,000
ربع سکه 371,000
سکه گرمی 255,000
دلار 3,743
یورو 4,238
درهم 1,037
پوند 4,879
کرون 434
بیشتر 
 

  logo-samandehi