سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

بازارهای بورس آسیا در روز دوشنبه واکنش های متفاوتی نسبت به برگزاری دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه داشتند در حالیکه طلای جهانی نیز 20 دلار ارزان شد.

صندوق بین المللی پول (IMF) اعلام کرد که دوره طولانی کاهش رشد اقتصادی موجب نگرانی کشورهای "عقب مانده" شده است در حالی که همه باید در منافع ادغام اقتصاد جهان سهیم باشند.

ارزش یورو بعد از مشخص شدن نتایج دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با یک جهش ناگهانی به بالاترین سطح خود در 5 ماه گذشته رسید.

نشست بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول روز شنبه با حضور سران اقتصادی 189 کشور جهان برگزار شد.

معاون وزیر اقتصاد عربستان اعلام کرد که کسری بودجه این کشور در سه ماهه نخست سال 2017 به دلیل کاهش هزینه‌های دولتی، به بیش از نصف کاهش یافته است.

یک صندوق جهانی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با هدف افزایش تقاضا برای دارایی های مجازی و تراکنش های آنی برون مرزی راه اندازی شد.

کارشناسان اقتصادی از احتمال سقوط سریع یورو در صورت راهیابی دو نامزد افراط گرای فرانسه به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر دادند.

بانک جهانی با انتشار گزارشی از افزایش مازاد تجاری تولید ناخالص ملی ایران از 2.7 درصد در سال 2015 به 6.5 درصد در سال 2017 خبر داد.

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را از رشد جهانی در سال های 2017 و 2018 افزایش داد.

قیمت جهانی طلا با توجه به تقویت دلار، اندکی کاهش یافت.

بازارهای نوظهور نقش فزاینده ای در رشد اقتصادی جهان در سال 2017 خواهند داشت.

تلاش انگلستان برای تثبیت جایگاه خود به عنوان هاب (مرکز) فین تک جهانی به دنیای مالی اسلامی نیز گسترش یافته چرا که یک استارتاپ فین تک اسلامی توانسته تایید قانون گذاران را بگیرد.

سیستم پیام رسان درون بانکی (سوئیفت) پس از انتشار اسناد جاسوسی آمریکا از این سیستم، به مشتریان خود هشدار داد هنگام انتخاب شرکت ها برای دسترسی به این شبکه، توجه بیشتری به مسائل امنیتی داشته باشند.

روند کاهش ارزش دلار که از هفته گذشته آغاز شده، به پایان نرسیده و همچنان ادامه خواهد داشت.

اسناد منتشر شده از دسترسی آژانس امنیت ملی آمریکا به سیستم پیام رسان درون بانکی (سوئیفت) نشان می دهد که این آژانس از طریق ضعف نرم افزاری توانسته است به سیستم جهانی انتقال پول بین بانک ها ورود پیدا کند.

سه کشور عربستان، عراق و کویت برای افزایش قیمت نفت به بشکه ای 60 دلار هدف گذاری کرده اند.

گروهی از هکرها اسناد و فایل‌هایی را منتشر کردند که به گفته کارشناسان امنیت سایبری نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا از طریق سیستم پیام رسان درون بانکی (سوئیفت)، اجازه دسترسی به حساب برخی از بانک‌های خاورمیانه و آمریکای لاتین را داشته است.

شبکه پیام‌ رسان بین‌المللی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) از ابزار جدیدی برای ردیابی پیام‌های جعلی استفاده خواهد کرد.

صندوق بین‌المللی پول (IMF) پیش‌بینی کرده است که اقتصاد جهان در سال 2017 عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشد.

از
نرخ لحظه ای سکه و ارز
سکه بهار آزادی 1,186,000
سکه امامی 1,220,000
نیم سکه 688,000
ربع سکه 378,000
سکه گرمی 256,000
دلار 3,753
یورو 4,139
درهم 1,032
پوند 4,811
کرون 424
بیشتر 
 

  logo-samandehi