• ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
  • کد خبر: 100332
طرح

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بازارهای ارز، طلا، سکه و خودرو در شرایط رکودی بسر می‌برند، گفت: بر این اساس بازار سهام از شرایط لازم برای جذب این نقدینگی جدید برخوردار است.

منصور کریمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، اظهار داشت:با توجه به این که هیجان و جو روانی مربوط به برجام و تهدیدهای ایالات متحده در اقتصاد کشور فروکش کرده است، در حال حاضر شاهد تعادل در بازار ارز و در پی آن بازارهایی همچون طلا، خودرو و مسکن هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: علاوه بر این، بازارهای یاد شده از سال گذشته تاکنون رشد قیمت و تورم چشمگیری را تجربه کرده‌اند؛ بنابراین این موضوع نیز به رکود بیشتر این بازارها دامن می‌زند.

وی با بیان این که سرمایه هوشمند است و به سمت بازاری می‌رود که سود بیشتری را نصیب صاحبان خود کند، ادامه داد: از سوی دیگر سود سپرده بانکی نیز به میزانی جذاب نیست که سرمایه‌گذاران سرمایه خود را به سمت بانک‌ها هدایت کنند.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: بر این اساس یکی از بازارهایی که می‌تواند سود مناسبی را در مقایسه با سایر بازارها نصیب سرمایه‌گذاران خود کند، بازار سهام است.

وی با بیان این مطلب که رفته رفته فصل مجامع شرکت‌ها در حال برگزاری است و شاهد رونق این مقطع در بازار سهام هستیم، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها سود تقسیمی شرکت‌ها و گزارشاتی که از مجامع آنها بیرون خواهد آمد، از ظرفیت لازم برای جذب سرمایه در بازار سهام برخوردار هستند.

وی گفت: البته حضور سرمایه در بازار سرمایه صرفا به دلیل کسب سود بیشتر توسط سرمایه‌گذاران موضوع خوشحال کننده‌ای نیست؛ اما نکته مهم در این زمینه این است که سرمایه‌ای که به بازار سهام می‌آید عمدتا صرف تامین سرمایه شرکت‌ها و صنایع و راه‌اندازی صنایع و پروژه‌ها می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: این در حالی است که ورود سرمایه به سمت بازارهایی از جمله مسکن، خودرو و ارز عمدتا با هدف دلالی و سوداگری اتفاق می‌افتد و در نتیجه نیز شاهد تورم تحمیلی به اقتصاد هستیم.

وی تصریح کرد: بر این اساس با توجه به موارد اشاره شده متولیان بازار سرمایه باید از شرایط کنونی اقتصاد برای جذب سرمایه‌ها به سمت تالار شیشه‌ای استفاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =