دومین گردهمایی سالانه ارزیابان حرفه ای خسارت  با همکاری بیمه مرکزی

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: حدود سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل تحت پوشش بیمه بوده که تاکنون ۸۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

به گزارش ایبِنا از ایرنا، غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از پلنت شبکه نوآوری در صنعت بیمه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: مشکل و محدودیتی در پرداخت خسارات ناشی از سیل وجود ندارد پس از مراجعه افراد و تشکیل پرونده در مدت ۴۸ ساعت خسارت‌ها پرداخت می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران ادامه داد: برخی ارگان‌ها و نهادها از جمله شهرداری‌ها اقدام به بیمه کرده بودند که کارهای مربوط به خسارات آنها در حال انجام است. سلیمانی درباره تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: طرح تشکیل این صندوق در دولت بررسی شده و سران سه قوه نیز با آن موافقت کردند.

وی اضافه کرد: پس از ابلاغ مصوبه مربوط به تشکیل این صندوق، کار راه‌اندازی آن آغاز خواهد شد. رئیس کل بیمه مرکزی ایران به توجه صنعت بیمه به فناوری‌های نوین و استارت آپ‌ها اشاره کرد و افزود: سامانه سنهاب یک سامانه جامع به شمار می‌رود که اطلاعات مربوط به همه بیمه‌ها در آن جمع آوری می‌شود.

برگزاری جلسه با خودروساز بدهکار به صنعت بیمه

سلیمانی درباره بدهی خودروسازان به شرکت های بیمه بابت بیمه شخص ثالث خودروهای تولیدی نیز گفت: تمهیداتی اتخاذ شده تا شرکت‌های خودروساز نسبت به پرداخت سریع‌تر این حق بیمه‌ها اقدام کنند.

وی اظهار داشت: با بیشتر خودروسازان مشکلی نداریم فقط یک خودروساز است که بدهی دارد که البته رقم آن از مبلغ یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام شده، کمتر است. وی ادامه داد: جلسه‌هایی با این خودروساز برگزار شده و توافق شده که در یک دوره زمانی ۶ ماهه پول مربوط به حق بیمه‌های صادر شده به بیمه‌ها پرداخت شود.

افزایش سرمایه بیمه ایران از محل فروش سهام دولت در بیمه البرز

رئیس کل بیمه مرکزی ایران درباره عرضه سهام بیمه البرز در بورس گفت: طبق مصوبات قرار است بخشی از سهام این شرکت به صورت بلوکی در بورس عرضه سود. سلیمانی ادامه داد: پول ناشی از فروش سهام دولت در بیمه البرز صرف افزایش سرمایه بیمه ایران خواهد شد.

وی درباره تصادف‌های ساختگی برای دریافت حق بیمه گفت: طرح تبادل اطلاعات میان نیروی انتظامی و شرکت‌های بیمه آغاز شده که نقش مهمی در کاهش این نوع تصادفات و همچنین شناسایی خودروهای فاقد بیمه خواهد داشت. وی اظهار داشت: تبادل اطلاعات میان شرکت‌های بیمه می‌تواند کمک کند تا تخفیف‌های مربوط به حق بیمه شخص ثالث خودروها به شیوه مناسب‌تری پرداخته شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران درباره آمار تصادف‌های ساختگی نیز گفت: با بررسی آماری مشخص شد که حدود ۲۰ درصد از تصادفات رخ داده مربوط به حوادث غیر طبیعی بوده یا اینکه خسارات اعلام شده در آن بیش از رقم واقعی بوده است. وی ادامه داد: در حال تهیه نرم افزارهایی هستیم که با استفاده از آنها می‌توان میزان تصادفات‌های ساختگی و خسارات غیرطبیعی را کاهش دهیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =