سرخابی ها

نایب رییس اتاق تعاون ایران با اعلام جزییات جدید از واگذاری سرخابی‌ها، گفت: این دو باشگاه می‌تواند در قالب سهامی عام واگذار شوند.

 به گزارش خبرنگار ایبِنا، اسماعیل خلیل زاده در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا در خصوص واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با بیان اینکه واگذاری‌ها باید طبق اصل ۴۴ انجام شود،گفت: موضوع اصل ۴۴ به تایید مقام معظم رهبری رسیده و تا به امروز نیز در این زمینه کوتاهی شده است.

نایب رییس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: این دو باشگاه می‌تواند در قالب سهامی عام واگذار شوند. در حال حاضر پیشکسوتان باشگاه استقلال اقدام به برگزاری نشست‌هایی کرده و کار به صورت جدی در باشگاه استقلال و پرسپولیس دنبال خواهد شد.

خلیل زاده ادامه داد: تاکنون کارهای کارشناسی زیادی برای فراهم شدن زمینه واگذاری این باشگاه‌ها انجام شده و عملیاتی شدن این کار می‌تواند این دو باشگاه را از حالت دولتی خارج کند.

وی تاکید کرد: اگر مردم در این دو باشگاه سهامدار شوند، مجامع باشگاه‌ها هیات مدیره و مدیر عامل را انتخاب خواهد کرد و این به عدالت نزدیک‌تر است.

رییس اتاق تعاون استان تهران بیان داشت: در حال حاضر به دلیل بدهی بالای این دو باشگاه امکان قیمت‌گذاری وجود ندارد و باید وضعیت تراز مالی و بدهی‌های سنگین مالیاتی مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه واگذاری این باشگاه ها خصولتی نخواهد شد، گفت: اتاق تعاون به شدت به دنبال واگذاری این دو باشگاه به صورت تعاونی سهامی عام است.

نایب رییس اتاق تعاون ایران تصریح کرد: به نحوه واگذاری‌ها ایراداتی وارد است و نباید به نحوی باشد که دولت شرکت‌های زیانده را واگذار نماید.

وی افزود: شرکت‌هایی که تاکنون و در سال جاری دولت برای واگذاری مطرح کرده عملا مناسب خرید برای بخش خصوصی و تعاونی نیست.

خلیل زاده در خصوص فعالیت تعاونی‌های مرزنشینی، اظهارداشت: واگذاری کارت فعالیت اقتصادی از طریق واسطه برای مرزنشینان هزینه ایجاد کرده و این مسائل روند فعالیت تعاونی‌ها را کند می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =