• ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
  • کد خبر: 101116
پیش بینی رشد 20 درصدی بیمه آسیا

کارشناسان بیمه آسیا در استان آذربایجان شرقی در دو پرونده ساختگی، از پرداخت بیش از سه میلیارد ریال خسارت جعلی جلوگیری کردند.

به گزارش ایبِنا از روابط‌ عمومی بیمه آسیا، با هوشیاری کارشناسان فنی بیمه های اتومبیل و ارائه مدارک مستدل و متقن مبنی بر جعلی بودن پرونده واژگونی خودرو در شهرستان بستان‌آباد آذربایجان شرقی به مراجع ذیصلاح، از پرداخت یک میلیارد و ۷۷۷ میلیون ریال خسارت من غیرحق، جلوگیری به عمل آمد.

این گزارش می‌افزاید: همچنین کارشناسان فنی بیمه های اتومبیل بیمه آسیا شعبه مرند با حضور در دادگاه و ارائه گزارش ساختگی بودن تصادف رانندگی منجر به جرح به قاضی پرونده، از پرداخت خسارت جعلی یک میلیارد و ۷۰۹ میلیون ریالی جلوگیری کردند.

گفتنی است، دریافت خسارت های تقلبی با مستندات ساختگی، همواره یکی از مشکلات پیش روی شرکت های بیمه بوده و بخش مهمی از زیان های وارده بر آنها را تشکیل می دهد. به دلیل پیامدهای مالی تقلب بیمه ای و تاثیر آن بر سودآوری شرکت های بیمه، کشف درست و به موقع آن در راستای استراتژی کاهش هزینه ها و جلوگیری از کاهش درآمدهای حق بیمه، امری ضروری و اجتناب ناپذیر برای شرکت های بیمه است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =