نوبخت

معاون رییس جمهور با بیان اینکه سرعت رشد نرخ تورم ماهانه رو به کاهش است، گفت: رشد تورم که در ماه گذشته ۳.۴ درصد بود اکنون به میزان هشت دهم درصد تقلیل یافته که نشان می‌دهد که در مهار تورم موفق بودیم.

به گزارش ایبِنا، «محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که اعداد و ارقام نشان می‌دهد که کشور به سمت ثبات حرکت می‌کند، اظهار داشت: پس از نوسانات بازار ارز که بیشتر جنبه روانی داشت و ناشی از عدم اطمینان نسبت به آینده بود، ارزش پول ملی کاهش یافت.

وی با بیان اینکه هر چند وضعیت مطلوبی نداریم اما در نرخ تورم و رشد اقتصادی به ثبات رسیده ایم، افزود: هر چند رشد اقتصادی منفی است اما کاهش این رشد نسبت به فصل گذشته باز هم مناسب‌تر شد و فکر می‌کنم به سوی پیش بینی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول که اعلام کردند سال آینده رشد اقتصادی در ایران مثبت می‌شود، حرکت می کنیم.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: آنچه از سازمان برنامه و بودجه برای افزایش مستمری بازنشستگان اختصاص می‌یابد، مربوط به بازنشستگان لشگری و کشوری است و امسال هم میزان افزایش حقوق آنها را با متناسب با شاغلین در حد ۲۰ درصد در نظر گرفتیم.

نوبخت افزود: علاوه بر آن، پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص دادیم که اجرایی می‌شود. البته در قانون بودجه برای همسان سازی سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =