دژپسند

وزیر اقتصاد در سفر به استان هرمزگان ضمن بازدید از گمرک و بندر شهید رجایی از تمهیداتی در جهت کاهش رسوب کالا در این بندر خبر داد.

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، در این بازدید که معاونین وزیر اقتصاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، نمایندگان وزارت صمت، رئیس کل گمرک، مدیرعامل سازمان بنادر کشور و دیگر نمایندگان از نهاد های مختلف کشوری و استانی حضور داشتند، وضعیت رسوب کالا در گمرکات استان بررسی شد که در نهایت مشخص شد علت انباشت کالا در گمرکات استان مربوط به سازمان ها و دستگاه های صادر کننده مجوز است.

طبق این گزارش مقرر شد، کالاهایی که امکان انجام تشریفات آن از طریق گمرک مقدور نیست و جزء ممنوعیت های ورود به کشور نیز نیست، طبق قانون امور گمرکی و همچنین قانون تاسیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، جهت تعیین تکلیف به این سازمان واگذار خواهد شد.

در ادامه نیز جمشید قسوریان جهرمی، مدیرعامل سازمان اموال تملیکی ضمن اعلام آمادگی کامل این سازمان برای تسریع در روند تعیین تکلیف کالاهایی که به این سازمان واگذار می شود، از  کالاهای کانتینری موجود در بندر شهید رجایی نیز بازدید به عمل آورد.

مهدی فتحی، مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان هرمزگان، میزان کالای متروکه کانتینری تعیین تکلیف شده در سال گذشته ۱۷۳۱ کانتینر بوده که نسبت به سال ۹۶، معادل ۸۷ درصد رشد داشته است. فتحی در ادامه گفت: ۵۳۲۴ پرونده کالاهای فله نیز در سال ۹۷ تعیین تکلیف کرده ایم که ۹۴ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ داشته است.

وی در پایان اظهار داشت: میزان تعیین تکلیف کالاهای قاچاق و متروکه در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۳ درصد رشد داشته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =