طرح

بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۱۰ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال معادل معادل ۸ درصد دومین صنعت با ارزش معاملات فرابورس را چهارمین ماه سال جاری اعلام شدند.

به گزارش ایبِنا، تعداد ۳۶میلیارد و ۷۲۴میلیون ورقه بهادار در ۵میلیون و ۶هزار نوبت به ارزش ۱۸۰هزار و ۹۸۴میلیارد ریال نخستین ماه تابستان امسال، طی ۲۲روز معاملاتی در بازارهای فرابورس دادوستد شده است.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۱۶۶۹میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۸۲۲۷میلیارد ریال بوده است و شاخص کل فرابورس نیز که معاملات تیرماه امسال را از ارتفاع ۲۹۷۸واحد آغاز کرده بود، با ثبت رشد ۱۰ درصدی در پایان این ماه به ارتفاع ۳۲۷۵واحد رسید؛ و افزایش ۴۵درصدی را هم از ابتدای امسال به نام خود ثبت کرد.

این گزارش می افزاید: نگاهی هم به وضعیت صنایع مختلف در نخستین ماه تابستان امسال در بازارهای فرابورس نشان می‌دهد صنعت محصولات شیمیایی با ۱۸ هزار و ۳۲۴میلیارد ریال دادوستد، سهم ۱۵درصدی از ارزش معاملات فرابورس را به ثبت رسانده و در رتبه نخست این بازار در ماه گذشته قرار گرفته است.

همچنین صنایع بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز با ۱۰ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال (معادل ۸ درصد)، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۹ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال(معادل ۸ درصد)، فلزات اساسی با ۸ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال (معادل ۷ درصد) و محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر با ۶ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریال(معادل ۵ درصد) و به ترتیب رتبه‌های دوم تا پنجم ارزش معاملات فرابورس را در چهارمین ماه امسال از آن خود کرده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =