حضرتی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی زوایای حذف ۴ صفر از پول ملی در نشست فوق‌العاده فردای کمیسیون متبوع خود با حضور رییس کل بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش ایبِنا به نقلب از خانه ملت، الیاس حضرتی از نشست ویژه کمیسیون متبوع خود در روز سه شنبه و با حضور رییس کل بانک مرکزی با دستورکار بررسی ابعاد و مبانی مصوبه دولت درباره حذف ۴ صفر از پول ملی خبر داد و گفت: دولت تصمیم مهمی درباره حذف صفر از پول ملی اتخاذ کرده و قرار است این تصمیم را به عنوان یک لایحه برای بررسی و تصویب به مجلس ارسال کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ یک از مسئولان اعم از وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بانک مرکزی درباره مصوبه دولت مبنی بر حذف ۴ صفر اظهار نظری نداشته‌اند، افزود: مسئولان مربوطه دولتی در این خصوص صرفا به اعلام خبر بسنده کرده‌اند در حالی که باید اطلاع‌رسانی جامع‌تری درباره این تصمیم دولت صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی احساس کرد که باید مبانی نظری این تصمیم دولت را مورد بررسی قرار دهد و مشخص کند که براساس چه اطلاعات اولیه‌ای چنین تصمیمی اخذ شده و سپس جزییات آن را به اطلاع مردم برساند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس کل بانک مرکزی، معاونان برخی وزارتخانه‌های مربوطه و نمایندگان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس در این نشست حضور می‌یابند تا پیش از ارسال لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی به مجلس زوایای آن در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =