سیل

مدیرعامل بیمه اتکایی امین می‌گوید میزان خسارت سیل فصل بهار در استان‌های مختلف کشور در صورت‌های ۶ ماهه شرکت‌های بیمه مشخص می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مصطفی کیایی در نشستی با بیان این مطلب افزود: پیش از اعلام خسارت ها به طور علی الحساب دو میلیارد تومان بابت سهم اتکایی خسارت از سیل به حساب بیمه مرکزی واریز کردیم و هر سهمی که از بابت خسارت سیل داشت باشیم نیز پرداخت خواهیم کرد.

وی درباره پرداخت سهم اتکایی شرکت بیمه اتکایی امین از خسارت های سیل در استان های کشور با بیان این مطلب افزود: ما وظیفه خود را در قبال سیل انجام داده ایم. هر شرکتی هر سهم اتکایی که نزد بیمه اتکایی امین داشته است را ما پرداخت کرده ایم.

این فعال صنعت بیمه با این حال از اعلام رقم دقیق خسارت پرداختی اتکایی این شرکت به شرکت های بیمه خودداری کرد و اظهار داشت: تا پایان شهریورماه که شرکت های بیمه صورت های مالی ۶ ماهه خود را اعلام می کنند، نمی توان رقم دقیقی از خسارت های سیل را اعلام کرد.

به گفته مدیرعامل بیمه اتکایی امین، در ۴ ماهه نخست امسال شرکت های بیمه بیشتر درگیر برگزاری مجامع خود بوده اند و در گزارش های ۶ ماهه آنها مشخص می شود که چه میزان خسارت بابت سیل پرداخت کرده اند.

کیایی همچنین درباره خسارت کشتی غرق شده شباهنگ گفت: شرایط بیمه نامه این کشتی، نمودار همه چیز خواهد بود. به طور حتم هر زمانی که لیدر بیمه نامه (بیمه البرز) قصد پرداخت خسارت این کشتی را داشته باشد، با شرکای اتکایی خود مشورت می کند و اگر سهمی هم نزد ما داشته باشد، آن را پرداخت می کنیم.

وی در عین حال با بیان اینکه کل رقم خسارت کشتی شباهنگ کمتر از ۴ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: بعید می دانم با توجه به رقم پایین بیمه این کشتی، بیمه البرز به جز بیمه اتکایی اجباری، اتکایی اختیاری نزد سایر شرکت ها داشته باشد.

با تصویب هیات مدیره از سندیکا خارج شدیم

مدیرعامل بیمه اتکایی امین که سال گذشته در اعتراض به وضعیت موجود در سندیکای بیمه گران از این سندیکا خارج شد، درباره اساسنامه جدید این سندیکا گفت: احساس کردم سندیکا تاثیری بر فعالیت های صنعت بیمه ندارد و از آن خارج شدم. سندیکا عملکرد مناسبی نداشته و همان گونه که در قانون آمده است باید به عنوان یک تشکل صنفی قوی عمل کند و حتی بخشی از امور مربوط به بیمه مرکزی در اختیار سندیکا باشد.

کیایی با بیان اینکه عملکرد سندیکا با اساسنامه جدید درست نمی شود، تصریح کرد: هیچ اساسنامه ای بد نیست ولی باید اساسنامه ها به درستی اجرا شوند. وی ادامه داد: براساس اساسنامه جدید، بیمه اتکایی امین مجبور است که عضو سندیکا باشد. من سندیکا را تشکل خوبی می دانم ولی حق عضویت در آنها باید تعدیل شود. حق عضویت باید با نتایج آن هماهنگ باشد.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین تاکید کرد: من با تصویب اعضای هیات مدیره شرکت از سندیکای بیمه گران خارج شدم. در اساسنامه قبلی نظارت بیمه مرکزی بر عملکرد سندیکا وجود نداشت اما در اساسنامه جدید این موضوع دیده شده است.

کیایی درباره انتخابات دبیرکل سندیکا نیز اظهار داشت: در اساسنامه شرایطی برای انتخاب دبیرکل مشخص نشده و اگر بر تقسیم کار در سندیکا وجود دارد، می توان پیشنهاد داد هر فردی رئیس هیات رئیسه سندیکا شد، سمت دیگری در این تشکل صنفی نداشته باشد. وی تاکید کرد: در صورتی که قانون به جای مصلحت در سندیکا حاکم شود، شرایط بهتر خواهد شد.

دولت می تواند حذف صنعت بیمه از شمول مالیات بر ارزش افزوده را پیشنهاد دهد

وی درباره حذف صنعت بیمه از شمول حذف مالیات بر ارزش افزوده نیز اظهار داشت: در صورتی که دولت بخواهد صنعت بیمه از این مالیات معاف شود امکان ارائه آن در قالب پیشنهاد وجود دارد و از سوی دیگر نیز یک نماینده مجلس نیز می تواند در زمان بررسی این موضوع در صحن علنی، برای صنعت بیمه خواستار تبصره شود.

این فعال صنعت بیمه گفت: در نهایت مالیات بر ارزش افزوده را مردم می پردازند و نه شرکت های بیمه. در صورتی که این مالیات حذف شود، حق بیمه کاهش یافته و اشتیاق مردم به خرید بیمه نامه افزایش پیدا خواهد کرد.

کیایی درباره تفاوت وجود نداشتن بین حق بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد و سرزمین اصلی نیز تصریح کرد: یکی از اشکالات همین موضوع است زیرا میزان ترافیک در این مناطق بسیار کمتر از سرزمین اصلی است. به نظر من یکی از وظایف سندیکای بیمه گران یا بیمه مرکزی نیز ورود به این مسائل و حل آنهاست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =