• ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
  • کد خبر: 103167
Donald Trump

رییس جمهور آمریکا با مدیران ارشد بانکی آمریکا در خصوص وضعیت بورس این کشور تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از بیزینس اینسایدر، منابع آگاه اطلاع داده اند که پس از ریزش سنگین بورس آمریکا در روز چهارشنبه هفته گذشته، دونالد ترامپ با برخی از مدیران ارشد بانک‌های بزرگ این کشور گفتگو کرده است.

به گفته یکی از این افراد، رییس‌جمهور آمریکا گفتگویی با برایان موینیهان، رئیس "بانک آف امریکا"، میشائل کربات، رییس بانک "سیتی گروپ" و جیمی دیمون، رییس بانک "جی پی مورگان" داشته است.

پیش از این گفتگو نیز این مدیران بانکی در دیدار با استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا راهکارهای خود در خصوص مقابله موثر با پولشویی را ارائه داده اند. روز چهارشنبه بورس آمریکا بدترین روز خود از سال ۲۰۰۷ تاکنون را سپری کرد.

با این حال به منظور می رسد که اقدامات دولت برای تغییر وضعیت، دستکم در کوتاه مدت موثر بوده و شاخص‌های بورس وال استریت در معاملات روز جمعه افزایشی بودند. نماد هر سه بانک بزرگ آمریکا که ترامپ با روسای آنها صحبت کرد در آخرین روز از معاملات هفتگی بورس وال استریت دستکم دو درصد افزایش یافت؛ نماد بانک اف آمریکا ۲.۹۷ درصد، سیتی گروپ ۳.۵۲ درصد و جی پی مورگان ۲.۴ درصد بیشتر از روز قبل خود بسته شدند.

هنوز نه سخنگوی کاخ سفید و نه سخنگویان این سه بانک بزرگ آمریکایی حاضر به اظهار نظر در خصوص محتوای مکالمات ترامپ با مدیران عامل این بانک‌ها نشده اند. ترامپ همچنین سعی کرد تا به معامله‌گران در خصوص تحت کنترل بودن اوضاع جنگ تجاری اطمینان خاطر دهد.

وی گفت: فکر می کنم یک دوره طولانی موفقیت و ثروت خواهیم داشت. کشورهای دیگر دارند خیلی بد کار می کنند، همانطور که می دانید چین خیلی خیلی ضعیف عمل کرده است. تعرفه‌ها واقعا چین را به زحمت انداخته اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =