• ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
  • کد خبر: 103257
بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۱۹۰۰ واحدی در پایان معاملات به ۲۶۲ هزار و ۹۴۱ واحد رسید تا بعد از صعودهای سنگین روزهای گذشته اندکی آرام شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۹۴۹ واحد رشد معادل ۰.۷۵ درصد به ۲۶۱ هزار و ۹۴۱ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۵۲۶ واحد افزایش معادل ۰.۷۵ درصد به ۷۱ هزار و ۳۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۱۴۵ واحد رشد معادل ۱.۶۵ درصد به ۷۰ هزار و ۴۶۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۶۷ واحد افزایش، معادل ۱.۶۵ درصد به ۴۷ هزار و ۲۲۷ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۴۹۴ واحد رشد، معادل ۰.۸۴ درصد به ۲۹۹ هزار و ۸۳۳ واحد، شاخص بازار اول با ۱۵۷۵ واحد افزایش معادل ۰.۸۳ درصد به ۱۹۱ هزار ۵۹۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۳۲۵۷ واحد رشد معادل ۰.۶۲ درصد، به ۵۳۲ هزار و ۵۲۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «اخابر با ۲۹۰ واحد، شپنا با ۲۲۸ واحد، همراه با ۱۸۷ واحد، ونوین با ۱۵۴ واحد، وپاسار با ۹۱ واحد، پارسان با ۸۷ واحد و حکشتی با ۷۶ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

روز سبز شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۵۰۵ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۱۰ هزار و ۶۱۱ واحد، سایر معادن با ۳۳۲۸ واحد افزایش معادل ۴.۸۹ درصد به ۷۱ هزار و ۴۱۴ واحد، محصولات کاغذ با ۳۱۹۲ واحد صعود معادل ۴.۳۷ درصد به ۷۶ هزار و ۲۳۴ واحد، دستگاه های برقی ۴۶۴۵۲ واحد رشد معادل ۳.۸۲ درصد به یک هزار و ۲۶۲ واحد، رادیویی با ۹۲ واحد افزایش، معادل ۳.۷۸ درصد به ۲ هزار و ۵۳۶ واحد، لاستیک با ۲۰۲۹ واحد رشد معادل ۳.۵۱ درصد به ۵۹ هزار و ۸۰۰ واحد، غذایی بجز قند با ۴۰۷ واحد افزایش معادل ۳.۳۶ درصد به ۱۲ هزار و ۵۶۰ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند:قیمت سهام نمادهای «بورس، قثابت، ختور، بکاب، بالبر، چدن و بنیرو» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دفرا، پارسیان، لوتوس، پسهند، حتاید، غشان و لابسا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۶۱ هزار نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۷۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۹۰۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۶۵ هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =