• ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  • کد خبر: 103367
بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۳۸۵۸ واحدی در پایان معاملات به ۲۶۹ هزار و ۹۸۵ واحد رسید تا در مرز کانال ۲۷۰ هزار واحد قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

 افزایش شاخص ها  

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۸۵۸ واحد رشد معادل ۱.۴۵ درصد به ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۰۴۲ واحد افزایش معادل ۱.۴۵ درصد به ۷۲ هزار و ۹۳۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۷۶۵ واحد رشد معادل ۲.۴۵ درصد به ۷۳ هزار و ۸۹۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۸۳ واحد افزایش، معادل ۲.۴۵ درصد به ۴۹ هزار و ۵۲۲ واحد، شاخص آزاد شناور با ۴۱۱۴ واحد رشد، معادل ۱.۳۵ درصد به ۳۰۷ هزار و ۸۷۸ واحد، شاخص بازار اول با ۲۶۳۶ واحد افزایش معادل ۱.۳۶درصد به ۱۹۶ هزار ۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۵۸۹ واحد رشد معادل ۱.۵۹ درصد، به ۵۴۹ هزار و ۹۹۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد «فارس با ۳۱۶ واحد، همراه با ۱۹۶ واحد، شبندر با ۱۴۳ واحد، وپاسار با ۱۱۶ واحد، کچاد با ۱۱۰ واحد، حکشتی با ۹۵ واحد و پارسان با ۸۷ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغالسنگ با ۴۱۶ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۸ هزار و ۷۶۲ واحد، منسوجات با ۱۵۰ واحد افزایش معادل ۴.۱۲ درصد به ۳ هزار و ۷۹۸ واحد، انبوه سازی با ۸۰ واحد صعود معادل ۴.۰۹ درصد به ۲ هزار و ۵۱ واحد، سیمان ۷۴ واحد رشد معادل ۴.۰۸ درصد به ۲ هزار و ۵۱ واحد، کاشی و سرامیک با ۳۴۵ واحد افزایش، معادل ۳.۹۵ درصد به ۹ هزار و ۷۹ واحد، حمل و نقل با ۲۸۵ واحد رشد معادل ۳.۶۰ درصد به ۸ هزار و ۲۳۶ واحد، تامین آب، برق و گاز با ۱۳۴ واحد افزایش معادل ۳.۵۴ درصد به ۳ هزار و ۹۳۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «وپترو، ثاخت، بفجر، فسرب، البرز، حتاید و غدشت» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وآذر، بالبر، کپشیر، وملی، فسپا، چکاران و شکربن» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۴۰۷ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۱۷۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۹۴ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۹۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =