• ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  • کد خبر: 103456
بورس

یک کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی شرایط بازار سهام طی روزهای پیش رو گفت: روزهای خوش بازار سرمایه ادامه خواهد داشت.

علی زارعی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به رشد پیاپی شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف گفت: پس از استراحت و اصلاحی که شاخص بورس در ارتفاع ۲۵۰ هزار واحد و قیمت‌ سهام شرکت‌های مختلف طی هفته‌های گذشته داشتند، این روزها شاهد از سرگیری معاملات در بازار هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته موضوعات و مولفه‌های مختلفی موجب از سرگیری رشد شاخص و قیمت سهام شرکت‌های مختلف شده است که شاید یکی از مهمترین آنها، خوش بینی‌ها در زمینه تحولات سیاسی و موضوعات مرتبط با برجام است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر هر چه که می‌گذرد رکود در سایر بازارها از جمله خودرو، مسکن و ارز و طلا بیشتر می‌شود و این موضوع نیز موجب شده تا نقدینگی به سمت بازار سهام روانه شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از سوی دیگر رفته رفته شاهد انتشار گزارشات شرکت‌ها هستیم که با توجه به خبرهای مثبتی که در این زمینه از برخی نمادها شنیده می‌شود، این موضوع نیز بار روانی مثبتی را در بازار ایجاد کرده است.

وی همچنین با اشاره به خوش‌بینی ایجاد شده میان معامله‌گران در بازار سهام طی روزهای گذشته، در پیش‌بینی شرایط بازار سرمایه در روزهای پیش رو گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار، پیش‌بینی می‌شود شاخص بورس به رشد خود ادامه دهد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =