• ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
  • کد خبر: 103572
پرچم لبنان

بانک تحریم شده لبنانی، تحریم‌های آمریکا را «شگفت‌آور» خواند.

به گزارش ایبِنا، همزمان بانک مرکزی لبنان اعلام کرد تمام «ودیعه‌های مشروع» جمال تراست بانک را تضمین می‌کند. وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا اخیرا موسسه مالی «جمال تراست بانک» را به دلیل آنچه که آن را تسهیل مبادلات مالی حزب‌الله لبنان خواند، تحریم کرد.

«جمال تراست بانک» یک موسسه مالی خصوصی و تجاری است که تاریخ تاسیس آن به ۵۰ سال پیش بازمی‌گردد. این بانک در بیانیه‌ای تمام اتهامات وارد شده از سوی ایالات متحده آمریکا را «قاطعانه» رد و با «شگفت‌آور» خواندن تحریم‌ها، اعلام کرد: «این بانک به قوانین و مقررات بین‌المللی در زمینه مقابله با پول‌شویی و مبارزه با تروریسم به صورت تزلزل ناپذیری متعهد است. »

ریاض سلامه، رییس بانک مرکزی لبنان به خبرگزاری رویترز گفت: «تمام سپرده‌هایی که توسط افرادی که تحت تحریم نیستند و در جمال تراست بانک، ودیعه گذاشته شده است را تضمین خواهد کرد. »

به گفته وب‌سایت «جمال تراست بانک»، این موسسه مالی ۲۵ شعبه در لبنان و در کشورهایی چون نیجریه، ساحل عاج و بریتانیا دفاتر نمایندگی دارد. بر طبق آخرین گزارشات جمال تراست بانک که به سال ۲۰۱۷ بازمی‌گردد، ارزش دارایی‌های خالص این موسسه مالی کوچک به یک میلیارد دلار می‌رسد.

علی حسن خلیل، وزیر دارایی لبنان برای اطمینان بخشیدن به سپرده‌گذاران جمال تراست با رییس بانک مرکزی همراه شد و اعلام کرد: «من به ظرفیت بخش بانکی برای حل مشکلات اطمینان دارم. بانک مرکزی آنچه را که لازم است با تضمین کردن ودیعه سپرده‌گذاران انجام می‌دهد.»

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =