99

سی و هشتمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه برگزار شد.

به گزارش ایبِنا، در این نشست ادامه مباحث گذشته درباره سه موضوع اصلاح نظام یارانه پنهان انرژی، اصلاح و یکپارچه سازی نظام مالیاتی و تامین اجتماعی و مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت پیگیری شد و نماینده دستگاه های ذیربط نظرات و گزارش های خود در این خصوص را ارائه کردند.

در ادامه این جلسه رییس کل بانک مرکزی گزارشی از خدمات بانک ها خصوصا برای تامین مالی بنگاه های تولیدی با هدف رونق تولید و نیز در مورد اقدامات جدید در زمینه‌ی برنامه اصلاح نظام بانکی به اعضای شورا ارائه کرد.

شورای هماهنگی از رییس کل بانک مرکزی خواست ضمن تقویت نقش بانک ها در ایجاد رونق اقتصادی بر انجام اصلاح نظام بانکی براساس تدابیر تصویب شده اقدام شود.

همچنین در این جلسه سران سه قوه ضمن تاکید بر ادامه مقابله جدی، هوشمندانه و منصفانه با فساد، آسیب شناسی روند مقابله با فساد اقتصادی و ضرورت اصلاحات مورد نیاز در این روند را لازم دانستند و خواستار انجام اصلاحات ساختاری در ابعاد مختلف، کمک به برقراری شفافیت بیشتر و تدوین یک نظام جامع اطلاع رسانی شدند.

در ادامه نشست، موضوع چگونگی اجرای پروژه های نفتی با حضور وزیر نفت در جلسه مطرح و مصوبات لازم برای ادامه اجرای پروژه به تصویب رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =