• ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  • کد خبر: 103884
بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۲۱۳۰ واحدی در پایان معاملات به ۲۹۶ هزار و ۷۳۲ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

رشد شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۱۳۰ واحد رشد معادل ۰.۷۲ درصد به ۲۹۶ هزار و ۷۳۲ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۵۷۲ واحد افزایش معادل ۰.۷۲ درصد به ۷۹ هزار و ۷۵۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۲۲۵ واحد رشد معادل ۱.۵۱ درصد به ۸۲ هزار و ۱۱۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۲۰ واحد افزایش، معادل ۱.۵۱ درصد به ۵۴ هزار و ۹۶۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۵۷۰ واحد رشد، معادل ۰.۷۷ درصد به ۳۳۷ هزار و ۹۴۹ واحد، شاخص بازار اول با ۹۴۲ واحد افزایش معادل ۰.۴۴ درصد به ۲۱۶ هزار ۴۴۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۰۵۲ واحد رشد معادل ۱.۱۹ درصد، به ۵۹۹ هزار و ۸۷۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۴ نماد « شتران با ۳۱۱ واحد، شبندر با ۱۹۴ واحد، شبریز با ۱۶۴ واحد و پاکشو با ۱۳۳ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات کاغذ با ۳۱۵۵ واحد صعود معادل ۳.۷۷ درصد به ۸۶ هزار و ۸۷۴ واحد، انبوه سازی با ۷۱ واحد افزایش معادل ۳.۵۳ درصد به ۲ هزار و ۱۰۱ واحد، مواد دارویی با ۱۰۴۹ واحد رشد معادل ۳.۱۳ درصد به ۳۴ هزار و ۶۳۱ واحد، خودرو ۱۱۰۶ واحد افزایش معادل ۲.۹۸ درصد به ۳۸ هزار و ۲۵۵ واحد، سایر مالی با ۱۲۴ واحد رشد، معادل ۲.۹۴ درصد به ۴ هزار و ۳۵۷ واحد، فرآورده های نفتی با ۳۶۰۶۲ واحد افزایش معادل ۲.۸۶ درصد به یک هزار و ۲۹۸ واحد، وسایل ارتباطی با (۳۱۴) واحد افت معادل (۴.۱۸) درصد به ۷ هزار و ۲۱۸ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت‌ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «سبهان، بنیرو، پاکشو، فرآور، فلوله، دلقما و دروز» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ختراک، شکلر، کسعدی، لپارس، کدما، غشان و حپترو» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۴۷۲ هزار نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۱۷۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۸ هزار و ۴۷۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =