نظام بانکی

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به نوآوری‌های بانکی، گفت: خوشبختانه در حوزه بانکی توانسته‌ایم به نُرم جهانی در حوزه تکنولوژی‌های روز نزدیک شویم.

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با بیان اینکه بانک ها در سال های اخیر توانسته اند همسو با رفتار شناسی مخاطب به رشد تکنولوژی های جدید دست یابند، گفت: خوشبختانه نوآوری های جدید در حوزه شبکه بانکی توانسته به مقدار قابل توجهی در کاهش هزینه های مردم موثر باشد.

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در حوزه بانکی حرکت ها بر مبنای رشد شتابنده تکنولوژی و مباحث مرتبط با الکترونیک بوده است، افزود: الگوگیری از تکنولوژی های جدید بانکی از کشورهای پیشرفته دنیا یکی از موضوعات مهمی است که شبکه بانکی باید بیش از پیش مدنظر داشته باشد.

وی با بیان اینکه با کاهش حضور فیزیکی در شعبات بانک ها هزینه های کشور در بسیاری از حوزه ها کاهش یافته است، تصریح کرد: در ادامه رشد فناوری در حوزه بانکی لازم است بانک ها از شعبات بسیار خود کاسته تا اموال مازاد نیز در چرخه بهبود وضعیت شبکه بانکی به کار گرفته شوند.

عباسی ادامه داد: فروش اموال مازاد بانک‌ها یکی از راهکارهایی است که می تواند پیشتازی شبکه بانکی در ارایه خدمات نوین را سرعت ببخشد. این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سطح بانکداری در کشور به مطلوبیت نزدیک شده است، گفت: در این حوزه شبکه بانکی باید با استفاده از تجربیات یا نوآوری های جوانان متخصص رشد نسبی خدمات را پیگیری کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: خوشبختانه تکنولوژی های جدید و سیاست های اخیر بانک مرکزی در مسیر کاهش سوءاستفاده ها یا موارد مربوط به هک حساب ها کارآمد بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =