جواد عطاران

معاون بانک شهر با اشاره به تاکید بانک مرکزی در استفاده از رمزهای یکبار مصرف برای تبادلات مالی، گفت: مشتریان بانک شهر می‌توانند برای بالا بردن امنیت تراکنش‌ها از نرم افزار "رمزنت" استفاده کنند.

به گزارش ایبِنا،‌ به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، جواد عطاران با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور ایجاد بستر امن برای مشتریان بانک در زمان انجام تراکنش های کارتی، بانک شهر اقدام به پیاده سازی نرم افزار "رمز نت" کرده است که این نرم افزار امکان تولید رمز یکبار مصرف اول و در مرحله بعد رمز دوم کارت به منظور انجام تراکنش از طریق درگاه های حضوری و اینترنتی و همچنین تولید رمز یکبار مصرف کانال های مدرن را برای مشتریان فراهم می سازد.

وی با بیان اینکه مشتریان بانک شهر می توانند این نرم افزار را برای گوشی های هوشمند خود از بازارهای معتبر play store و کافه بازار برای سیستم عامل اندروید و سیبچه برای ios دریافت کنند، تصریح کرد: مشتریان بانک شهر می توانند با دانلود نرم افزار" رمزنت"و فعال سازی آن، از رمز تولید شده ﺗﻮﺳﻂ این نرم افزار به مدت ۶۰ ثانیه اﺳﺘﻔﺎده کنند. اﯾﻦ رﻣﺰ ﺑﺮای ﻣﺪت ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﺖ و ﺑﻌﺪ از آن اﻋﺘﺒﺎرش را از دﺳﺖ ﻣﯽ دﻫﺪ؛ ﻟﺬا اﻓﺸﺎ ﺷﺪن اﯾﻦ رﻣﺰ، ﺧﻄﺮی ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با اشاره به اینکه مهم ترین مزیت استفاده از نرم افزار "رمزنت" این است که دانستن رمز بانکی مشتریان برای دیگران غیرممکن می‌شود، خاطرنشان کرد: قطعا با گستـرش استفاده از این نرم افزار، شاهد کاهش بسیار زیاد جرائم سایبری مالی به خصوص در بحث برداشت های غیر مجاز بانکی خواهیم بود.

عطاران در خصوص نحوه فعال سازی "رمز نت"، اظهار داشت: کاربران، پس از نصب نرم افزار در تلفن همراه، اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود کرده و با مراجعه به حساب کاربری اینترنت بانک خود و یا مراجعه به شعب بانک شهر، می توانند این نرم افزار را فعال و از آن استفاده کنند.

تاری زمان خبر: ۱۳:۰۶ تعداد بازد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =