بورس کالا

بورس کالا در شهریور ماه ۹۸، شاهد معامله دو میلیون و ۱۶۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰۲ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به ماه ماقبل به ترتیب رشد ۴۹ و ۲۲ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش ایبِنا، طی مدت مذکور تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا شاهد معامله افزون بر یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۹ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود. در این تالار بالغ بر ۳۹۳ هزار و ۳۱۴ تن انواع قیر، ۲۲۱ هزار و ۷۴۰ تن انواع مواد پلیمری و ۹۶ هزار و ۸ تن مواد شیمیایی معامله شد.

بر اساس این گزارش، از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می‌توان به دادوستد ۵۴۵ هزار و ۸۰ تن وکیوم باتوم، ۱۲ هزار و ۷۹۵ تن گوگرد، ۸ هزار و ۷۹۹ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار تن کک، ۷۰ تن آرگون، ۵۹۸ تن روغن پایه و ۱۵۴ هزار و ۹۰۰ تن لوب کات اشاره کرد. تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا نیز طی شهریور ماه میزبان معامله ۶۵۰ هزار و ۵۶ تن انواع کالا به ارزش ۴۲ هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال بود.

افزون بر این، در این تالار ۶۹۴ هزار و ۳۴۱ تن انواع فولاد، ۱۶ هزار و ۹۰۵ تن انواع مس، ۵۷۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۴ تن کنسانتره،   ۱۲هزار و ۴۰ تن آلومینیوم و ۵۶ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد. همچنین بازار فرعی بورس کالا  نیز طی مدت مذکور معامله دو هزار و ۹۶ تن کالا را تجربه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =