• ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۸
  • کد خبر: 105880
بندر چابهار

سفیر هند در روسیه تصریح کرد که باوجود تنش در منطقه خلیج فارس، هند توجه ویژه ای را به کار روی پروژه چابهار اختصاص می‌دهد.

به گزارش ایبِنا، لا بنکاتش وارما، سفیر هند در روسیه خاطر نشان کرد که بندر چابهار اهمیت ویژه ای برای هند دارد و تاکید کرد که تمامی دشواری ها از جمله تنش‌ها در خلیج فارس جنبه موقتی دارند.

وی افزود: "بندر چابهار، پروژه بسیار مهمی برای هند است؛ از جمله در متن همکاری با ایران و همچنین با روسیه در پروژه کریدور بین المللی " شمال- جنوب". طرف ایرانی در اجرای پروژه بندر چابهار حضور دارد. از این مسیر کالاهای هندی به افغانستان فرستاده می شوند. وقتی که در خلیج فارس اوضاع تنش زاست، ما توجه ویژه ای به اتمام موفقیت آمیز پروژه " چابهار" اختصاص می دهیم. ممکن است مشکلاتی بروز کنند اما ما به حل و فصل آن علاقه مندیم.

سفیر هند در خصوص مشکلات ایجاد شده در اجرای پروژه چابهار افزود: یکی از مشکلات ، امنیت و جلب توجه تعداد بیشتری از کشورهاست. بندر آماده شده و ما باید آنرا مجهز کنیم  تا از لحاظ تجاری قابل اطمینان تر باشد."

این مقام هندی همچنین به اسپوتنیک گفت که روسیه و هند مسائل مربوط به پروژه کریدور بین المللی " شمال-جنوب" را بررسی می‌کنند: " هند و روسیه بر روی پروژه " شمال-جنوب" کار می کنند. در زمان سفر نخست وزیر هند نارندرا مودی به ولادی واستوک هر دو طرف در خصوص اتمام موفقیت آمیز پروژه کریدور شمال به جنوب توافق کردند. هند معتقد است که تمامی مشکلات جنبه ی موقتی دارند و ما می توانیم همه شان را از بین ببریم."

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =