• ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
  • کد خبر: 108388
بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که نوسان ذات بازار سهام است، اعلام کرد : با توجه به شرایط فعلی، فشار فروش در بازار سهام دیده نمی‌شود.

منصور کریمی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به شروع متعادل معاملات بازار سرمایه در هفته جاری گفت: پس از یک هفته نیمه تعطیل که بازار سهام و معامله‌گران سپری کردند، پیش‌بینی می‌شود در هفته جاری روند متعادلی بر بازار سهام حاکم باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که با وجود شد خوبی که شاخص بورس در آغاز معاملات روز گذشته داشت، چرا در ادامه این رشد متوقف و متعادل شد اذعان داشت: این موارد و خبرها ذات بازار سهام است و تحت تاثیر هر خبر و گزارشی ممکن است که شاخص بورس و نمادهای معاملاتی افزایش و کاهش را تجربه کنند و این در شرایطی است که در شرایط کنونی حجم و ارزش معاملات قابل قبول است و فشار فروش در این بازار دیده نمی‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: فراموش نکنیم که در سال‌های نه چندان دور ارزش کل معاملات روزانه بازار سرمایه به حدود ۷۰ میلیارد تومان هم نمی‌رسید. بنابراین نقدینگی خوبی که در این بازار در حال حاضر حضور دارد و کماکان به دنبال بهانه برای استمرار حضور می‌گردد و دستکم در کوتاه مدت به دلیل عدم جذابیت سایر بازارها شاهد خروج نقدینگی از این بازار نخواهیم بود.

وی گفت: با توجه به نقدینگی خوبی که در بازار سرمایه حضور دارد بهتر بود که با مواردی همچون عرضه‌های اولیه بزرگ، نقدینگی از این طریق جذب بازار سهام می‌شود و رشد شاخص بورس و نمادهای معاملاتی متعادل می‌شد و این رخداد شتابان اتفاق نمی‌افتاد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: اتفاقی که این روزها در بازار سهام در حال وقوع است، پایان خروج سهامداران فروشنده می‌باشد که این موضوع می‌تواند این امید را در بازار سهام نیز بوجود بیاورد که روزهای متعادل‌تری در انتظار سرمایه‌گذاران است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =