• ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
  • کد خبر: 108758
بورس انرژی

در هفته منتهی به ۲۲ آبان ماه ۹۸ در بورس انرژی بیش از ۲۵۲ تن انواع فرآورده نفتی به مقاصد صادراتی معامله شد که ارزش آن به ۱۳ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۶۲۷ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۹۲ ریال رسید.

به گزارش ایبِنا، در این بازار متشکل طی هفته سوم آبانماه ۲۷۹.۳۶۰ تن انواع کالای انرژی شامل برق، حامل های انرژی و همچنین اوراق سلف استاندارد معامله شد که ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۷۷۶ میلیارد و ۹۲۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۸۲۲ ریال را در پی داشت.

رینگ بازار فروش

بر اساس این آمار در رینگ بازار فروش داخل کشور این بورس طی ۵ روز معاملاتی هفته گذشته بالغ بر ۲۶.۶۳۲ تن انواع کالا و حامل های انرژی داد و ستد شد. ارزش این معاملات یک هزار و ۸۷ میلیارد و ۲۹۷ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۳۰ ریال بود.

رینگ بین الملل

در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران اما طی ۵ روز معاملاتی هفته گذشته بالغ بر ۲۵۲.۷۲۸ تن انواع فرآورده نفتی به مقاصد صادراتی معامله شد که ارزش آن در رکوردی کم نظیر به ۱۳ هزار و ۶۸۹ میلیارد و ۶۲۷ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۹۲ ریال رسید.

بورس انرژی به عنوان تنها بازار متشکل و تحت نظارت کشور، با فراهم آوردن بستر های معاملاتی پویا و هم پوشانی پلتفرم های نظارتی و اجرایی، علاوه بر رقابتی کردن مکانیزم عرضه و تقاضا، بر شفافیت معاملات و اطمینان از کشف قیمت منصفانه برای فعالان بازار انرژی افزوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =