فرانسه

دولت فرانسه اعلام کرد که طرح اصلاح قانون بازنشستگی این کشور را تحت هر شرایطی اجرا خواهد کرد. با این

به گزارش ایبِنا، ادامه اعتصابات سراسری در فرانسه باعث شد که روز یکشنبه برای چهارمین روز متوالی، سیستم حمل و نقل در این کشور حداقل خدمات را به شهروندان ارائه دهد و به این ترتیب فعالیت‌های روزمره فلج شود.

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه گفت: مصمم هستم که اصلاحات در نظام بازنشستگی را بطور کامل عملی کنم... اگر این اصلاحات مترقی را امروز عملی نکنیم، فردا یکی دیگر این کار را انجام می دهد؛ اما به شیوه‌ای بسیار سختگیرانه‌تر.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه نیز ضمن تاکید بر انعطاف‌پذیری دولت برای اجرای این طرح، اعلام کرد که موضوع «زمان‌بندی» اجرای آن قابل بحث است. قرار است دولت فرانسه روز چهارشنبه جزئیات طرح اصلاح قانون بازنشستگی را منتشر کند. اصلاحاتی که به برخی از امتیازات ویژه از جمله اینکه برخی از کارگران بتوانند زودتر از موعد و در اوایل پنجاهمین دهه زندگی خود بازنشست شوند، پایان می‌دهد و به جای آن سیستمی واحد با حقوقی برابر را جایگزین می‌کند.

سن رسمی بازنشستگی در فرانسه طی دهه گذشته بین۶۰ تا ۶۲ سال بوده است و در قانون بازنشستگی فعلی فرانسه برخی گروه‌ها نظیر کارکنان بخش حمل و نقل به دلایل شرایط کاری می‌توانند در سنین پایین‌تر حتی در ۵۲ سالگی بازنشسته شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =