• ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
  • کد خبر: 109515
مسکن

۳۱ پروژه جدید ساخت مسکن توسط شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بهروز ظهیری در مراسم رونمایی از طرح آباد (احداث ۶۵۲۱ واحد مسکونی در قالب ۳۱ پروژه) اظهار داشت: گروه سرمایه‌گذاری مسکن در طول ۳۰ سال فعالیت خود ۶۸ هزار واحد مسکونی را احداث کرده است که با احتساب مسکن مهر سالانه ۲۵۷۷ واحد مسکونی و بدون مسکن مهر سالانه ۱۵۳۱ واحد مسکونی احداث شده است.

وی با بیان اینکه روند تولید مسکن در این گروه طی چند سال گذشته کاهش داشت، افزود: در سال ۹۸ با برنامه جدید در قالب پویش فصل نو ۲۵۷۷ واحد احداث می‌شود که افزایش ۷ برابری نسبت به سال گذشته خواهد داشت.

ظهیری ادامه داد: همچنین طی ۱۰ سال اخیر سالانه میانگین یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مربع مسکن تولید شده که امسال این میزان یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع خواهد بود. وی با بیان اینکه در برنامه جدید ۳۴ پروژه به تعداد ۷۱۰۰ واحد و مساحت یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع در دستور کار قرار گرفته است، گفت: از این میزان ۳۱ پروژه به تعداد ۶۶۵۰ واحد مربوط به طرح آباد است که ۱۸ پروژه عقد قرارداد شده و ۱۳ پروژه در مالکیت شرکت بوده است. همچنین عملیات اجرایی ۱۰ پروژه آغاز شده است.

وی با اشاره به اوراق منتشر شده برای تامین مالی پروژه‌ها یادآور شد: ۵۰ میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه منتشر شده و ۸۰ میلیارد تومان اوراق صکوک اجاره در حال انتشار است. ظهیری خاطرنشان کرد: بدهی‌های جاری شرکت سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که امروز این بدهی به صفر رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =