• ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  • کد خبر: 110142
طرح

شاخص بورس با رشد ۶۵۴۳ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۳۶۷ هزار و ۶۳۱ واحد رسید تا سهامداران باز هم شاهد ثبت یک رکود تازه در تالار شیشه‌ای باشند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با افزایش مواجه شدند.

صعود شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۶۵۴۳ واحد رشد معادل ۱.۸۱ درصد به ۳۶۷ هزار و ۶۳۱ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۷۵۰ واحد افزایش معادل ۱.۸۱ درصد به ۹۸ هزار و ۳۶۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۸۶۷ واحد رشد معادل ۲.۵۱ درصد به ۱۱۷ هزار و ۱۶۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۹۱۵ واحد افزایش، معادل ۲.۵۱ درصد به ۷۸ هزار و ۲۴۸ واحد، شاخص آزاد شناور با ۹۱۵۵ واحد رشد، معادل ۲.۱۴ درصد به ۴۳۶ هزار و ۷۰۲ واحد، شاخص بازار اول با ۵۱۷۱ واحد افزایش معادل ۲.۰۱ درصد به ۲۶۲ هزار ۳۷۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱۴۳۵ واحد رشد معادل ۱.۵۱ درصد، به ۷۶۹ هزار و ۳۱۲ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « رمپنا با ۳۸۲ واحد، وغدیر با ۳۲۰ واحد،  وبملت با ۲۹۷ واحد، شبندر با ۲۷۱ واحد،  فولاد با ۲۷۱ واحد، پارسان با ۲۴۶ واحد و فملی با ۲۴۳ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فنی مهندسی با ۱۴۷ واحد صعود معادل ۵.۰۵ درصد به ۳ هزار و ۷۱ واحد، محصولات چوبی با ۲۴۶۶۴ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۵۱۸ هزار ۱۸۷ واحد، سیمان ۱۶۵ واحد رشد معادل ۴.۷۷ درصد به ۳ هزار و ۶۲۹ واحد، حمل و نقل ۳۸۷ واحد افزایش معادل ۴.۳۸ درصد به ۹ هزار و ۲۱۹ واحد، محصولات فلزی با ۴۶۵۵ واحد رشد، معادل ۴.۲۱ درصد به ۱۱۵ هزار و ۱۸۰ واحد، لاستیک با ۳۱۸۲ واحد افزایش معادل ۳.۶۸ درصد به ۸۹ هزار و ۷۶۹ واحد، زراعت با ۳۱۵۳ واحد صعود معادل ۳.۳۸ درصد به ۹۶ هزار و ۵۶۲ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «رتکو، سهگمت، سفار، سکرما، تکشا، جاتو و فسپا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «حپترو، بنیرو، فلامی، شسینا، سیستم، غدشت و فجام» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۶۱۴ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۷۶۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۰ هزار و ۷۳۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =