بورس

شاخص بورس با رشد ۷۰۸۷ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۳۸۴ هزار و ۹۹ واحد رسید تا در اولین روز سال ۲۰۲۰ سهامداران روز داغی را در تالار شیشه‌ای تجربه کنند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با افزایش مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۷۰۸۷ واحد رشد معادل ۱.۸۸ درصد به ۳۸۴ هزار و ۹۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۸۹۶ واحد افزایش معادل ۱.۸۸ درصد به ۱۰۲ هزار و ۷۷۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۵۱۸ واحد رشد معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۲۱ هزار و ۴۸۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۰۱۳ واحد افزایش، معادل ۱.۲۷  درصد به ۸۱ هزار و ۱۳۵ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۹۷۶ واحد کاهش، معادل ۱.۷۹ درصد به ۴۵۳ هزار و ۷۱۲ واحد، شاخص بازار اول با ۶۱۷۶ واحد افزایش معادل ۲.۳۰ درصد به ۲۷۵ هزار ۱۸۶ واحد و شاخص بازار دوم با ۹۸۰۵ واحد رشد معادل ۱.۲۴ درصد، به ۷۹۹ هزار و ۱۳ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فولاد با ۶۷۰ واحد، فملی با ۳۵۱ واحد، شبندر با ۲۶۵ واحد، فارس با ۲۲۷ واحد، کچاد با ۱۸۷ واحد، وامید با ۱۶۷ واحد، کگل با ۱۶۴ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۵۹۹ واحد صعود معادل ۴.۰۴ درصد به ۱۵ هزار و ۴۲۲ واحد، فلزات اساسی با ۹۳۸۳ واحد افزایش معادل ۳.۹۳ درصد به ۲۴۷ هزار ۸۹۰ واحد، کانه فلزی ۲۸۹۳ واحد رشد معادل ۳.۳۴ درصد به ۸۹ هزا رو ۴۵۹ واحد، چند رشته ای صنعتی ۱۰۰۰ واحد افزایش معادل ۲.۷۴ درصد به ۳۷ هزار و ۴۶۶ واحد، سیمان با ۱۰۳ واحد رشد، معادل ۲.۶۱ درصد به ۴ هزار و ۷۱ واحد، فرآورده نفتی با ۳۸۷۸۷ واحد افزایش معادل ۲.۶۰ درصد به یک هزار و ۵۳۰ واحد، زراعت با (۲۵۸۹) واحد افت معادل (۲.۴۶) درصد به ۱۰۲ هزار و ۸۵۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «غنوش، سبهان، فجر، وتوشه، فلوله، فولاژ و کدما» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «زپارس، ولملت، خنصیر، خمحور، ولیز، بشهاب و رتکو» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۶۵۱ هزار نوبت معاملاتی، ۵ میلیارد و ۱۰۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۲ هزار و ۱۶۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =