• ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  • کد خبر: 110612
شاخص

شاخص بورس با رشد ۳۸۷۴ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد رسید تا برخلاف روزهای گذشته که بیش از ۱۰ هزار واحد صعود شدید را تجربه کرد، در چهارمین روز معاملاتی با سرعت کمتری رشد کند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با افزایش مواجه شدند.

افزایش شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۸۷۴ واحد رشد معادل ۰.۹۹ درصد به ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۰۳۶ واحد افزایش معادل ۰.۹۹ درصد به ۱۰۵ هزار و ۹۲۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۶۶۴ واحد رشد معادل ۱.۴۰ درصد به ۱۲۰ هزار و ۵۹۸ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۱۱۱ واحد افزایش، معادل ۱.۴۰ درصد به ۸۰ هزار و ۵۱۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۶۶۳۳ واحد کاهش، معادل ۱.۴۵ درصد به ۴۶۴ هزار و ۳۵۵ واحد، شاخص بازار اول با ۳۳۶۱ واحد افزایش معادل ۱.۲۰ درصد به ۲۸۴ هزار ۴۵۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۴۲۷ واحد رشد معادل ۰.۶۷ درصد، به ۸۱۹ هزار و ۹۵۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۵۷ نماد « وبملت با ۴۰۱ واحد، اخابر با ۳۹۹ واحد، فملی با ۲۷۳ واحد، نوری با ۲۰۴ واحد و خودرو با ۱۸۷ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۵۹۱ واحد صعود معادل ۴.۸۸ درصد به ۱۲ هزار و ۴۸۲ واحد، خودرو با ۲۴۸۶ واحد افزایش معادل ۴.۵۵ درصد به ۵۷ هزار ۱۹۴ واحد، سایر معادن ۳۶۴۱ واحد رشد معادل ۴.۰۴ درصد به ۹۳ هزا رو ۸۳۶ واحد، اداره بازارهای مالی ۱۱ واحد افزایش معادل ۳.۵۸ درصد به ۳۴۰ واحد، بانکها با ۵۱ واحد رشد، معادل ۳.۰۳ درصد به یک هزار و ۷۵۴ واحد، رادیویی با ۹۳ واحد افزایش معادل ۲.۹۴ درصد به ۳ هزار و ۲۸۰ واحد، مالی با ۱۲۳۴۷ واحد رشد معادل ۲.۸۲ درصد به ۴۵۰ هزار و ۶۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «ورنا، شپارس، اخابر، خساپا، دسینا، شکربن و فباهنر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «پکویر، قثابت، ولغدر، سفار، غشان، سصوفی و سکرد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۹۴ هزار نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۱۸۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۶۸۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =