دادستان کل کشور

دادستان کل کشور در مراسم گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون گفت: ٢٥ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده که اگر درست عمل شود بیش از ٢٥ درصد اثرگذار خواهند بود.

به گزارش ایبِنا از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم گردهمایی سراسری مراکز داوری اتاق تعاون با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: نام داوری در مرکز تعاون عملی خوب است.

وی تصریح کرد: در اساسنامه اتاق تعاون قوانین و مقررات از قوه قضاییه تعیین شده تا از دوران بتوان حداکثر استفاده را برد. استفاده حداکثری داوری که می‌توان سبقه قضائی و پرونده دادگستری نداشته باشد.

دادستان کل کشور ادامه داد: مسئله ارجاع امر به داوری مهم است. در ماده ٢ اساسنامه اتاق مهم‌ترین أهداف تعریف شده که عبارتند از کمک به بهبود فضای کسب و کار و همکاری در زمینه رشد و توسعه اقتصادی، کمک به تحقق اجرای قانون سیاسی، که أهداف اتاق را کمک می‌کند به مدام سمت و سو برود.

منتظری افزود: ٢۵ درصد اقتصاد کشور در تعاونی‌ها دیده شده که اگر درست عمل شود بیش از ٢۵ درصد اثرگذار خواهد بود. بحث داوری یک بحث جامع و کامل در اتاق تعاون باید داشته باشد. وی گفت: در بند ٢٣ اساسنامه آمده تشکیل اتاق مرکز داوری است. خوشبختانه آماری که دیده شده پیش از ٩٠ درصد پرونده‌ها از ادغامی برخوردار است که مورد تایید قرار می‌گیرد و کمتر از ١٠ درصد مورد ایراد قرار می‌گیرد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد:‌ ای کاش در محاکم دادگستری درصدی از ادغام آراء را شاهد بودیم که این درصد را نمی‌بینیم که علت آن کثرت پرونده هاست. علت مواجه با نقض آرا کثرت پرونده هاست، چرا که یک قاضی در روز حدود ١٢ پرونده را بررسی می‌کند.

وی اظهار داشت: با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف باید به موضوعات بیشتر رسیدگی و حمایت کنیم. باید تلاش کرد حتی پرونده‌های که در اتاق تعاون است، در چهارچوب قانون باشد. منتظری تشریح کرد: در قرار دادها باید به این نکته توجه کرد که پرونده‌ها در داخل اتاق رسیدگی شود. اگر باید اقدامی در دستگاه قضائی انجام شود به ما منتقل کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

دادستان کل کشور گفت: اصولا در دستگاه قضائی تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم. در قوه قضاییه و دادستان کل، سیاست کلی را در پیش گرفته ایم. بحث اقتصادی مستقیم با ما در ارتباط نیست أما همکاری بین سه قوه موجب می‌شود در أین شرایط اقتصادی گره‌ها را باز کنیم.

وی تشریح کرد: باید در این جنگ اقتصادی تلاش کرد موانع اقتصاد را برداشت، در حوزه اقتصاد و سیاسی جای کوچک‌ترین تردید نیست که دشمن دست از جنگ بر نداشته است و باید خود را تقویت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =