بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اصلاح بازار سهام موقتی خواهد بود گفت: به بهانه و دلیل‌های مختلف بازار سهام می‌تواند در مسیر تعادل و رشد قرار گیرد.

مهدی کریم‌آبادی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به رشد خوب و قابل قبول شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف در دو هفته اخیر گفت: پس از هر افزایشی، این موضوع امری طبیعی است که شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها قدری اصلاح و استراحت کنند. به همین جهت نباید این انتظار را داشت که بازار سهام هر روز مثبت بود و سود را نصیب سهامداران خود کند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه پس از هر افزایشی اصلاح قیمت اتفاق می‌افتد و این موضوع به تمامی بازارها نیز قابل تعمیم است، افزود: نکته جالبی که در زمینه اصلاح بازار سهام اتفاق می‌افتد این است که این اصلاح موقتی خواهد بود و به بهانه و دلیل‌های مختلف بازار سهام می‌تواند در مسیر تعادل و رشد قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در زمانی که اصلاح قیمت سهام و شاخص رخ می‌دهد، بخشی از سهامداران که سود مناسبی را کسب کرده‌اند اقدام به فروش سهام خود جهت ذخیره این سود می‌کنند و در مقابل سرمایه‌گذاران دیگری وارد ترکیب سهامداری شرکت‌ها می‌شوند که به اصطلاح تازه‌نفس هستند و همین دست به دست شدن سهام موجب می‌شود تا بگوییم اصلاح این بازار همواره موقتی است.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: البته توصیه می‌شود که سهامداران به سودهای اندک و کوتاه‌مدت در بازار سهام بسنده نکنند و هر سهامدار و سرمایه‌گذاری که با دید میان و بلندمدت در بازار سهام حضور داشته است، سود بیشتری را کسب کرده است و آمارها نیز این موضوع را تایید می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که روند رو به رشد و صعودی بازار سهام تا چه زمانی ادامه خواهد یافت، گفت: پاسخ به این پرسش از دو جنبه قابل بیان است، یک موضوع این که حجم خوب و مناسبی از نقدینگی به بازار رسرمایه ورود پیدا کرده و در آن حضور دارد و به همین دلیل می‌توان گفت اصلاح شاخص بورس و قیمت‌ها در تالار شیشه‌ای موقتی و گذرا خواهد بود و بازار به‌سرعت در مسیر تعادل و رشد قرار می‌گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: علاوه بر این رفته رفته شاهد انتشار گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها هستیم که انتظار سرمایه‌گذاران، مثبت بودن این گزارش‌ها هستند و در کوتاه مدت این موضوع نیز می‌تواند به عامل دیگری برای رونق و تداوم روند متعادل و صعودی بازار سهام منجر شود.

وی همچنین با پیش‌بینی ‌این که شاخص بورس تا پایان سال به کانال ۴۵۰ هزار واحد نیز خواهد رسید، گفت: این روزها شاهد کاهش تنش‌های سیاسی و از میان رفتن ریسک‌های سیاسی در داخل و خارج کشور هستیم که در کنار این عامل، رکود سنگین حاکم بر سایر بازارها هم به رونق بازار سهام کمک خواهد کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =