.

قائم مقام مدیرعامل آپ گفت: قانونگذاری کیف پول بزودی از سوی بانک مرکزی انجام و قوانین منتشر خواهد شد و این حوزه در آینده رشد دارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مهدی شهیدی قائم مقام مدیرعامل آسان پرداخت در نشست رونمایی از نشان پرداخت با اشارع به نحوه استفاده از نشان بانک و نشان پرداخت گفت: استفاده از نشان پرداخت کار سختی نیست و تمام کاربران با بروزرسانی اپلیکیشن اپ می‌توانند از آن استفاده کنند؛ خدمات بانکی به صورت غیر حضوری در نشان بانک و خدمات پرداخت بر بستر کدهای دو بعدی QR در نشان پرداخت فراهم شده است.

وی افزود: هم اکنون ۶۰۰ هزار پذیرنده آپ نشان پرداخت را پذیرش می‌کنند و در زمینه رسید نیز تلاش شده تا رسید الکترونیک باشد اما در کنار آن رسید کاغدی به درخواست پذیرنده از طریق فشردن کلید مخصوص کارتخوان چاپ خواهد شد.

شهیدی درباره قابلیت همکاری با سایر بانک‌ها گفت: تمامی بانک‌ها می‌توانند اعلام آمادگی کنند و خدمات را با یک شکل در نشان بانک به عنوان بانک دیجیتال ارائه کنند. خدمات بانکی پس از احراز هویت در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت که پارامترهایی دارد و از جمله آنها تطابق کد ملی با سیم کارت است.

وی تاکید کرد: با همکاری صورت گرفته از سوی آسان پرداخت و بانک ملی ایران، در بانک ملی از این پس احراز هویت صورت خواهد گرفت و دیگر کپی مدارک گرفته نخواهد شد. قائم مقام مدیرعامل آسان پرداخت خاطر نشان کرد: ثبت احوال، پست، شاهکار در حوزه دولت الکترونیک در اختیار بانک ملی و آسان پرداخت قرار گرفت که بستر ایجاد زیرساخت نشان بانک و پرداخت را ایجاد کرده و گام‌هایی اصلی برای حرکت به سوی بانکداری دیجیتال است.

شهیدی در خصوص خدمات کارت به کارت و رایگان ارائه شدن این خدمت از سوی آپ و شرکت‌های پرداخت تاکید کرد: کارت به کارت حدود بیش از یکسال است که به صورت کامل اجرایی شده، اما با توجه به وضعیت قرار داد و کارت به کارت در سایر شرکت‌های پرداخت مجبور شدیم این سرویس را رایگان به عموم مردم ارائه دهیم و کارمزد نیز مربوط به بانک‌ها است که لازم است تا این روند تغییر کند.

وی با اشاره به منافع مالی پروژه نشان بانک و پرداخت برای آسان پرداخت تصریح کرد: از لحاظ مالی در این پروژه منافعی را داریم اما قابل توضیح نیست؛ در این پروژه به دنبال گامی جدید و حرکتی ملی بودیم.

قائم مقام مدیرعامل آسان پرداخت دریافت خدمات در نشان بانک را منوط به احراز هویت دانست و اظهار داشت: با احراز هویت کامل دیگر تراکنش به راحتی انجام خواهد شد؛ برای استفاده از نشان پرداخت و نشان بانک باید شماره تلفن همراه با کد ملی صاحب سیم کارت یکی باشد و از سویی دیگر در نظر داریم تا امنیت اپلیکیشن آپ را افزایش و توسعه بدهیم؛ برای احراز هویت شما باید یکبار به شعبه، خودپرداز یا کیوسک‌های بانکی مورد نظر خود ظرف ۲۴ ساعت بعد از درخواست مراجعه کنید تا فرآیند احراز هویت تکمیل شود.

شهیدی در خصوص کیف پول‌های الکترونیک در کشور تصریح کرد: امروزه با توجه به توسعه متعدد ارتباطات دلیلی وجود نداشت که بر روی کیف پول آفلاین سرمایه گذاری کنیم و در عمده موارد کیف پول آنلاین در کشور وجود دارد.

وی در خصوص رسید الکترونیک تاکید کرد: رسید کاغذی دیگر تاکید قوه قضاییه نیست و آنها نیز استعلامات آنلاین را بررسی می‌کنند؛ بر همین اساس مشکلی از لحاظ رسید الکترونیک وجود ندارد و رسید کاغذی بیشتر تاکید بیمارستان‌ها و هتل‌ها است.

شهیدی در پاسخ به خبرنگار ایبِنا درباره سقف تراکنش‌های قابل انجام در نشان پرداخت تصریح کرد: با ابزار کیف پول سقف تراکنش ۵ میلیون تومان و با پرداخت شاپرکی ۵۰ میلیون تومان است چرا که سقف شارژ کیف پول ۵ میلیون است وگرنه محدودیتی وجود ندارد.

اعلام قوانین کیف پول توسط بانک مرکزی؛ بزودی

قائم مقام مدیرعامل آپ تاکید کرد: قانونگذاری کیف پول بزودی از سوی بانک مرکزی انجام خواهد شد و قوانین منتشر خواهد شد و این حوزه در آینده رشد خواهد داشت. شهیدی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره وضعیت QR گفت: کد دو بعدی تولید شده در نشان پرداخت قابلیت استفاده در نقاط متعددی را دارد و قابل کپی است و یکبار مصرف نیست؛ برای برای کسب و کارهای بزرگ این موضوع تفاوتی ندارد اما برای بیزینس‌های کوچک الزامی است.

وی با اشاره به اهمیت نظارت ادامه داد: باید نظارت بر بستر این کدها صورت بگیرد و در پشت صحنه نیط اقدامات کنترلی انجام می‌شود؛ نظارت داریم تا شبکه قمار و بخش‌های متخلف نتوانند از این بستر استفاده کنند چرا که تازه شبکه بانکی توانسته این موضوعات را جمع کند و نباید دوباره تخلفات به شبکه بانکی بازگردد.

بهرنگ فاطمی، معاون فروش و مشتریان آسان پرداخت در پایان افزود: پروژه نشان پرداخت و نشان بانک به پایداری کمک می‌کند و صحبت از ایجاد یک پلتفرم برای حرکت به سوی بانکداری دیجیتال و تحقق تحول در نظام بانکی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =