• ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  • کد خبر: 111030
بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه روند صعودی بازار سرمایه ادامه‌دار خواهد بود، به سرمایه‌گذاران توصیه کرد با استراتژی مناسب و زمان‌بندی شده اقدام به خرید و فروش سهام کنند.

رضا رحمتی در گفتگو با ایبِنا در خصوص شرایط کنونی بازار سرمایه گفت: این که پس از هر رشد و صعودی هم شاخص بورس و هم قیمت سهام شرکت‌ها نیاز به استراحت و اصلاح دارند، امری طبیعی و منطقی به نظر می‌رسد، اما در حال حاضر شرایط بازار سهام به‌ گونه‌ای شده که اصلاح شاخص و قیمت‌ها همراه با روند منفی نیست و بازار سرمایه به شرایطی رسیده که اصلاح خود را در قالب عدم رشد و تداوم روند صعودی در کوتاه‌مدت انجام می‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلایل عدم توقف روند صعودی بازار سهام اذعان داشت: رکود سنگین حاکم بر سایر بازارها شاید مهم ترین مسئله‌ای باشد که موجب شده تا نقدینگی از این بازارها به سمت بازار سهام روانه شود و حجم این نقدینگی نیز به اندازه‌ای چشمگیر است که موجب تداوم رشد قیمت‌ سهام و در پی آن شاخص بورس شده است.

وی با تاکید بر این نکته که به دلیل پُررنگ بودن نقش اقتصاد و تورم در زندگی مردم، این روزها افراد با هدف حفظ ارزش پول و یا کسب سود بیشتر بازارهای مختلف را رصد می‌کنند و نقدینگی خود را به سمت بازاری می‌برند که برای آنها سودده باشد، افزود: بنابراین در شرایط کنونی اقتصاد کشور بازار سرمایه از ظرفیت سودآوری خوبی برای این دسته از سرمایه‌گذاران برخوردار است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: یکی از مولفه‌های بازار سهام عرضه و تقاضای اوراق بهادار بر اساس نظر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بستری شفاف است که با تامین مالی آسان و ارزان و البته سریع بنگاه‌ها و صنایع می‌انجامد. به همین جهت اگر بتوانیم این نقدینگی را در مسیر درست خود قرار دهیم می‌توانیم به این اهداف دست پیدا کنیم و از دیگر سو، از بروز رفتارهای سفته‌بازی و دلالی در سایر بازارها نیز جلوگیری کنیم.

وی گفت: با توجه موضوعات اشاره شده باید بر این نکته تاکید کرد که سرمایه‌گذاری در بازار سهام نیاز به دانش و تجربه و تخصص دارد، به همین جهت به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود از ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کرده و همچنین در صورتی که تمایل به سرمایه‌گذاری مستقیم در این بازار دارند، برای کننترل ریسک خود، سبدی از سهام تشکیل دهند.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین از انتشار گزارش‌های شرکت‌ها، از میان رفتن ریسک‌های سیاسی و تداوم رکود سایر بازارها به عنوان محرک‌های لازم برای تداوم رشد شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها یاد کرد و اذعان داشت: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که روند صعودی بازار سرمایه ادامه‌دار باشد و باز هم تاکید می‌شود که سرمایه‌گذاران با استراتژی مناسب و زمان‌بندی شده اقدام به خرید و فروش سهام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =