طرح

بر اساس آمارهای منتشر شده، حجم و ارزش معاملات بورس در اولین هفته بهمن ماه با افت مواجه شد.

به گزارش ایبِنا، جزییات آمار منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران حاکی از آن است که در پایان معاملات هفته منتهی به ۸ بهمن ماه ۹۸،   شاخص کل بورس با ۱۵.۹۲۸ واحد افزایش معادل ۳.۸۷ درصد نسبت به هفته قبل، به ۴۲۷.۱۳۹ واحد رسید. بر اساس این گزارش، شاخص کل هم وزن با ۸.۱۱۱ واحد افزایش معادل  ۶.۱۵ درصد  به ۱۳۹.۹۶۲ دست پیدا کرد.

رشد نماگر بازار اول و دوم

همچنین شاخص بازار اول با ۱۱.۸۰۱ واحد افزایش به ۳۰۶.۴۴۱  واحد و شاخص بازار دوم با ۳۱۳.۸۷ واحد افزایش به ۸۸۶.۶۵۷ واحد رسید و به این ترتیب شاخص بازار اول ۴.۰۱ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۳.۶۷ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

افت ۱۶ درصدی ارزش و حجم کل معاملات

افزون بر این، در ۴ روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۶۴.۱۸۰ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۱۶.۱۶ درصد کاهش یافت. این گزارش می افزاید: تعداد ۲۶.۶۱۵ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲ میلیون و ۹۳۶ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب  ۲۱.۱۴ درصد و ۱۶.۰۱ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

این درحالی است که تعداد  ۱.۵۸۹ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۶.۲۴۶  میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت و به ترتیب با ۱۴.۴۴ و ۱۴.۹۰ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

وضعیت بازار بدهی

همچنین در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۲ میلیون ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۴۳ میلیارد ریال معامله شد.

جزییات داد و ستدهای تالار شیشه ای در هفته اول بهمن ماه ۹۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =