• ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  • کد خبر: 111275
بورس

شاخص بورس با رشد ۱۳۱۹ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۴۴۰ هزار و ۱۹۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با نوسان مواجه شدند.

نوسان شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۳۱۹ واحد رشد معادل ۰.۳۰ درصد به ۴۴۰ هزار و ۱۹۹ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳۵۲ واحد افزایش معادل ۰.۳۰ درصد به ۱۱۷ هزار و ۴۷۱ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۹۳) واحد کاهش معادل (۰.۳۴) درصد به ۱۴۵ هزار و ۴۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۲۹) واحد افت، معادل (۰.۳۴) درصد به ۹۶ هزار و ۷۵۰ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۹۷۰ واحد کاهش، معادل ۰.۳۷ درصد به ۵۳۲ هزار و ۵۶۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۸۶۴ واحد افزایش معادل ۰.۵۹ درصد به ۳۱۷ هزار ۸۷۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۳۷۰) واحد افت معادل (۰.۱۵) درصد، به ۹۰۴ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « اخابر با ۵۲۶ واحد، وبملت با ۴۶۶ واحد، رمپنا با ۴۴۱ واحد، حکشتی با ۲۶۹ واحد، شتران با ۲۰۵ واحد و وتجارت با ۱۷۲ واحد »رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

افت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فنی مهندسی با ۱۶۰ واحد صعود معادل ۴.۳۰ درصد به ۳ هزار و ۸۸۷ واحد، ذغالسنگ با ۵۹۹ واحد افزایش معادل ۴.۰۹ درصد به ۱۵ هزار ۲۶۶ واحد، حمل و نقل ۵۲۷ واحد رشد معادل ۳.۷۵ درصد به ۱۴ هزا رو ۵۷۲ واحد، بانک ها ۶۹ واحد افزایش معادل ۳.۳۲ درصد به ۲ هزار و ۱۷۲ واحد، لاستیک با ۳۹۱۱ واحد رشد، معادل ۳.۱۳ درصد به ۱۲۸ هزار و ۹۶۳ واحد، انتشار و چاپ با (۵۴۶۳۷) واحد افت معادل (۳.۵۷) درصد به یک هزار و ۴۷۴ واحد، زراعت با (۴۹۰۸) واحد کاهش معادل (۴.۲۹) درصد به ۱۰۹ هزار و ۴۴۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «قهکمت، شکلر، کلوند، وساپا، سیلام، بورس و کسرام» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دلقما، ما، قنیشا، فجام، غشهد، قشکر و قثابت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۹۳۱ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ میلیارد و ۲۲۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۸۶۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =