• ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
  • کد خبر: 111474
شاخص

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۷۴۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۴۴۷ هزار و ۱۵۱ واحد به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۷۴۶۶) واحد ریزش معادل (۱.۶۴) درصد به ۴۴۷ هزار ۱۵۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۹۹۲) واحد افت معادل (۱.۶۴) درصد به ۱۱۹ هزار ۳۲۲ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۱۴۵) واحد ریزش معادل (۱.۴۵) درصد به ۱۴۵ هزار و ۳۲۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۴۳۰) واحد افت، معادل (۱.۴۵) درصد به ۹۶ هزار و ۹۲۳ واحد، شاخص آزاد شناور با (۸۵۱۱) واحد ریزش، معادل (۱.۵۵) درصد به ۵۴۱ هزار و ۱۳۶ واحد، شاخص بازار اول با (۵۴۷۲) واحد افت معادل (۱.۶۷) درصد به ۳۲۲ هزار ۱۴۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۴۹۸۳) واحد ریزش معادل (۱.۶۰) درصد به ۹۲۲ هزار و ۱۶۰ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد « اخابر با (۵۲۹) واحد، شبندر با (۴۳۸) واحد، شپنا با (۴۰۸) واحد،  فارس با (۳۹۰) واحد، شتران با (۳۷۵) واحد، تاپیکو با (۳۱۶) واحد و وبملت با (۲۸۰) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با ۱۷ واحد رشد معادل ۴.۵۳ درصد به ۴۱۰ واحد، سایر معادن با ۵۶۰۹ واحد افزایش معادل ۴.۴۵ درصد به ۱۳۱ هزار و ۷۹۷ واحد، وسایل ارتباطی ۷۲۵ واحد رشد معادل ۳.۹۶ درصد به ۱۹ هزار و ۴۵ واحد، محصولات کاغذ (۴۰۹۳) واحد ریزش معادل (۳.۴۸) درصد به ۱۱۳ هزار و ۵۹۱ واحد، ماشین آلات با (۵۲۲۳) واحد کاهش، معادل (۳.۶۰) درصد به ۱۳۹ هزار و ۹۹۹ واحد، رادیویی (۱۴۵) واحد افت معادل (۳.۷۷) درصد به ۳ هزار و ۷۰۷ واحد، فرآورده نفتی با با (۶۷۳۷۲) واحد کاهش معادل (۴.۰۶) درصد به یک هزار و ۵۹۲ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «غشان، ختور، بسویچ، بورس، کفپارس، کالا و فخاس»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «حفاری، سهرمز، غشصفا، تایرا، ورنا، واعتبار و خموتور» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۷۷۴ هزار و ۸۷۴ نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۸۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۳ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =