بورس

دامنه نوسان در تمامی نمادهای معاملاتی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران از روز شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸ به ۲ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایبِنا، براساس اطلاعیه‌ منتشر شده بر روی فرابورس ایران، مطابق با ششصد و بیست و نهمین جلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، اصلاحات مصوب «دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران»، در اجرای مفاد بند ۱۱ ماده هفت قانون بازار اوراق بهادار و به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران، مقرر شد دامنه نوسان قیمت در تمامی نمادهای معاملاتی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران از روز شنبه به ۲ درصد کاهش می‌یابد.

همچنین تابلو قرمز ایه فرابورس ایران کماکان دارای دامنه نوسان یک درصد خواهد بود. تغییرات دامنه نوسان در مقاطع زمانی سه ماهه از زمان اجرا قابل بازنگری است.

براین اساس با توجه به برقراری حجم مبنا در بازارهای شرکت فرابورس، مقرر شد که مفاد ماده‌های ۲۵ تا ۲۸ از فصل هشتم گره معاملاتی دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهرانپف عینا در دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار تهران نیز اعمال شود.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =