بورس

آمار معاملات هفته دوم اسفند ماه ۹۸ نشان می دهد که شاخص بورس با بیش از ۳۱ هزار واحد افزایش مواجه شده است.

به گزارش ایبِنا، در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۴ اسفند ماه ۹۸،   شاخص کل با ۳۱.۳۱۶ واحد افزایش معادل ۵.۹۸ درصد نسبت به هفته قبل به ۵۵۵.۱۶۷ واحد رسید. بر اساس این گزارش، شاخص کل هم وزن با ۱۲.۹۶۸ واحد افزایش معادل ۷.۴۸ درصد  به ۱۸۶.۲۶۶ واحد را به نمایش گذاشت.

صعود نماگر بازار اول و دوم

شاخص بازار اول با ۲۱.۵۰۳ واحد افزایش به ۳۹۱.۳۷۵  واحد و شاخص بازار دوم با ۶۹.۳۱۶ واحد افزایش ۱.۱۸۳.۳۵۶ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول  ۵.۸۱ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۶.۲۲ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

همچنین در ۵ روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۲۸۶.۸۸۸ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۱۶.۷۱ درصد افزایش یافت.

رشد حجم معاملات

این گزارش می افزاید : در هفته گذشته تعداد ۳۸.۰۷۸ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۵ میلیون و ۷۴۹ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب  ۶.۷۵ درصد و ۴۲.۲۳ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری

این درحالی است که  تعداد  ۱۱۹۴ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۲.۴۴۸  میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت و به ترتیب با ۰.۲۶  کاهش و ۰.۷۹ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

وضعیت بازار بدهی

از سویی دیگر، در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۱۴۶۵۳ میلیارد ریال معامله شد.

جزییات داد و ستدهای تالار شیشه ای در هفته دوم اسفند ماه ۹۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =