بانک شهر

معاون مالی و اقتصادی بانک شهر با اشاره به موضوعات مطرح شده در فضای مجازی با عنوان" افزایش سرمایه این بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها"، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک شهر، حسن رستم پناه در همین رابطه اعلام کرد:مطابق با آخرین صورت های مالی منتشر شده در سامانه کدال که بیانگر زیان انباشته بانک شهر بوده است، این بانک مشمول ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت گردیده است.

وی افزود: با عنایت به محدودیت های مورد تاکید بانک مرکزی در خصوص نحوه و چگونگی افزایش سرمایه بانک ها (صرفا از محل دارایی های ثابت) موضوع مذکور تا زمانی که مشکلات، موانع و محدودیت های موجود دراملاک واگذاری شده سنوات گذشته از سوی سهامداران اکثریت مرتفع نگردد، این بانک قادر نخواهد بود از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نسبت به افزایش سرمایه بانک اقدام کند.

رستم پناه ادامه داد: بدیهی است احتمال رفع مشکل مذکور در سال ۱۳۹۹ نیز بسیار بعید و احتمالا به سال های آتی تسری خواهد یافت.

معاون مالی و اقتصادی بانک شهر تاکید کرد:لازم به توضیح است که این بانک تنها در صورتی می تواند از ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحیه قانون تجارت خارج شود که سهامداران اکثریت از محل آورده نقدی به میزان لازم اقدام به افزایش سرمایه کنند که در این خصوص رایزنی هایی نیز صورت گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =