بیت کوین

اگرچه بازارهای بورس نشانه‌های قابل توجهی از صعود را از خود بروز نداده‌اند، اما رمزارزها پس از دو هفته سیر نزولی با جهشی قابل ملاحظه روبرو شدند.

به گزارش ایبِنا از سی‌ان‌بی‌سی، ارزش کلی رمزارزها با افزایش ۲۳.۸ میلیارد دلاری ظرف ۲۴ ساعت گذشته به ۱۷۵.۹۸ میلیارد دلار رسید.

براساس داده‌های منتشر شده توسط کوین مارکت کَپ، رمزارزهای مشهور سیر صعودی قابل توجهی را تجربه کردند به طوری که بیت‌کوین ظرف ۲۴ ساعت اخیر با رشد ۱۶ درصدی به ۶۲۴۳.۵۵ دلار رسید؛ اتریوم با رشد ۱۷.۵ درصدی به قیمت ۱۳۹.۶۳ دلار معامله شد وXRP، حدود ۱۲ درصد افزایش قیمت داشت؛ البته این رمزارزها با سپری شدن زمان کمی از ارزش خود را از دست دادند.

احیای قیمت رمزارزها پس از دو سقوط شدید در اوایل ماه جاری، رخ داد. در هشتم مارس و بدنبال افت شدید قیمت نفت، بازار رمزارز در مجموع بیش از ۲۶ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد.

و در ادامه و در جریان سقوط آزادی به مراتب شدیدتر، هفته گذشته بازار رمزارزها حدود۹۳.۵ میلیارد دلار از ارزش خود ظرف تنها ۲۴ ساعت از دست داد.

بیت کوین شاهد از دست رفتن حدود ۴۸ درصد از ارزش خود در سال ۲۰۲۰ بود.

با این حال، اگرچه بیت کوین امروز احیا شد اما قیمت آن همچنان کمتر چیزی است که در ابتدای سال نو میلادی کار خود را با آن آغاز کرده بود.

طی چند سال اخیر، سرمایه گذاران همواره بیت کوین را به «طلای دیجیتال» تشبیه کرده بودند و استدلال آنان این است که این رمزارز می‌تواند در زمان آشوب بازار، نقش سرمایه امن را ایفا کند.

با این حال، بیت کوین همزمان با ریزش بازار بورس، شبیه به یک دارایی ریسکی عمل کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =