مهدی میراشرفی

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه تاکنون ۳۰ کشور دنیا کمک‌هایی را برای مقابله با کرونا در اختیار ایران قرار داده‌اند، از ترخیص ۲۴ ساعته اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا از گمرکات خبر داد.

به گزارش ایبِنا، مهدی میراشرفی که در برنامه‌ای تلویزیونی صحبت می‌کرد، با بیان این مطلب افزود: تاکنون علاوه بر صلیب سرخ جهانی ۳۰ کشور دنیا برای مقابله با کرونا به ایران کمک و کالاهایی را برای مقابله با کرونا به ایران اهدا کرده اند.

وی افزود : متاسفانه در جریان انجام امور گمرکی و ترخیص کالاها و اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا، تعداد ۱۰ نفر از همکاران خدوم و مجرب ما در رده های مختلف کاری گرفتار کرونا شده اند که عمدتا این درگیری کاری سبب شده به این بیماری مبتلا شوند و از خداوند می خواهیم هر چه زودتر سلامتی خود را به دست بیاورند.

رییس کل گمرک اظهار داشت: اقلام بهداشتی وارداتی برای مقابله با کرونا به صورت ۲۴ ساعته و با حداقل اسناد از داخل هواپیما پس از انجام تشریفات گمرکی ترخیص و به وزارت بهداشت ارائه می شود.

 میراشرفی ضمن تشکر از همکاران گمرکی در گمرکات کشور که در این شرایط سخت در حال خدمت هستند و به صورت ۲۴ ساعته اقلام بهداشتی را ترخیص می کنند، گفت: همکاران وزارت بهداشت نیز در کنار همکاران گمرکی حضور دارند تا بتوانیم کالاهای وارداتی را  پس از تایید آنان در کمترین زمان ترخیص کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: تاکنون کمک هایی از ۳۰  کشور دنیا و صلیب سرخ جهانی برای مقابله با بیماری کرونا وارد کشور شده که در کمترین زمان ترخیص و تحویل وزارت بهداشت و هلال احمر شد که ترخیص سریع این اقلام یک رکورد محسوب می شود. انجام این اقدامات در سریع ترین زمان ممکن سبب شد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای از همکاران گمرکی تقدیر کند.

رئیس کل گمرک ایران افزود: در بین اقلام وارداتی مبارزه با کرونا، چندین دستگاه ساخت ماسک هم با حداقل اسناد ترخیص و وارد شده است که می تواند ظرفیت تولید ماسک در کشور را چند برابر کند. همچنینن از سوی شرکت های دانش بنیان، قطعات ساخت ونتیلاتور نیز در حال وارد شدن به کشور و ترخیص است.

میر اشرفی گفت : گمرک ایران در واردات اقلام بهداشتی رکورد شکنی کرده و برای ترخیص کالاهای بهداشتی تنها به یک مجوز آن هم تنها از وزارت بهداشت مبنی بر تایید سلامت این اجناس بسنده کرد. دستگاه‌های تولید ماسک که به کشور وارد شده‌اند در روزهای آتی به سیستم تولید کشور متصل می‌شوند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =