لوگوی جدید بانک ها

بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۲۳ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال داد و ستد در میان ۵ صنعت با ارزش فرابورس در آخرین ماه سال گذشته قرار گرفتند.

به گزارش ایبِنا، تعداد ۵۱میلیارد و ۳۷۹میلیون ورقه بهادار در آخرین ماه زمستان پارسال در ۱۴میلیون و ۶۴۹هزار نوبت به ارزش ۶۵۶هزار و ۹۴۰میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد ۱۷۲درصدی حجم، افزایش ۳۴۵درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۳۲۶درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۲۷۰۴میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۳۴ هزار و ۴۷۱میلیارد ریال بوده است.

شاخص کل فرابورس نیز که معاملات اسفندماه سال گذشته را از ارتفاع ۶۲۰۷واحد آغاز کرده بود با ثبت رشد ۶درصدی در پایان این ماه به ارتفاع ۶۵۹۱واحد رسید و افزایش ۱۹۲درصدی را هم در مجموع سال ۹۸ به نام خود ثبت کرد.

این گزارش می افزاید: نگاهی هم به وضعیت صنایع مختلف در آخرین ماه پارسال در بازارهای فرابورس نشان می‌دهد گروه محصولات شیمیایی با ۴۵هزار و ۴۱۷میلیارد ریال دادوستد، سهم ۱۲درصدی از ارزش معاملات فرابورس را به ثبت رسانده و در رتبه نخست این بازار در ماه گذشته قرار گرفته است.

فلزات اساسی نیز با ۴۳هزار و ۳۷۵میلیارد ریال(معادل ۱۱درصد)، سرمایه‌گذاری‌ها با ۳۷هزار و ۸۸۰میلیارد ریال(معادل ۱۰درصد)، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۲۵هزار و ۵۶۸میلیارد ریال(معادل ۷درصد) و بانک‌ها و موسسات اعتباری با ۲۳هزار و ۹۰۳میلیارد ریال(معادل ۶درصد) به ترتیب رتبه‌های دوم تا پنجم ارزش معاملات فرابورس را در دوازدهمین ماه پارسال از آن خود کرده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =