بانک مرکزی امارات

بانک مرکزی امارات در راستای مقابله با آثار اقتصادی ناشی از کووید-۱۹، امروز (یکشنبه) با کاهش ۵۰ درصدی ذخیره قانونی بر سپرده‌های جاری، ارزش مجموع اقدامات خود را تا اینجای کار به ۷۰ میلیارد دلار رساند.

به گزارش ایبِنا از رویترز، براساس بیانیه منتشر شده توسط بانک مرکزی امارات، ارزش مجموع تمامی اقدامات سرمایه‌ای و نقدینگی اتخاذ شده از سوی این نهاد از ۱۴ مارس تاکنون ۲۵۶ میلیارد درهم (۶۹.۷۰ میلیارد دلار) است.

این بانک ذخیره قانونی بر سپرده‌های جاری تمامی بانک‌های امارات به نصف کاهش داد و آن را از ۱۴ به ۷ درصد رساند؛ اقدامی که به گفته این بانک حدود ۶۱ میلیارد درهم نقدینگی  برای بانک‌ها فراهم می‌آورد.

بانک مرکزی امارات علاوه بر این، بسته محرکی را که پیش‌تر برای کسب و کارها و شرکت‌های خُرد متاثر از کرونا معرفی کرده بود، تمدید کرد. بر این اساس، بازپرداخت اصل و بهره وام‌های مشتریان تا پایان سال به تعویق خواهد افتاد و بانک‌های شرکت کننده در این طرح می‌توانند تا دسامبر ۲۰۲۱ از معافیت سرمایه بافر (حایل) بهره مند شوند. ارزش این معافیت ۵۰ میلیارد درهم است.

«عبدالحمید سعید» رییس کل بانک مرکزی امارات که پنج‌شنبه هفته گذشته به این سمت منصوب شد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات تکمیلی که امروز اعلام شد، عملا فشار را از روی موسسات مالی برداشته و به آنها اجازه می‌دهد تا نقش حیاتی خود را به عنوان ستون فقرات اقتصاد ایفا کرده و همزمان برای کسب و کارها و افراد تسهیلات مورد نیاز و دسترسی مداوم به بودجه‌های موجود را فراهم کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =