ایران و ترکیه

سخنگوی گمرک ایران گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و تلاش سفارت ایران در آنکارا، بر اساس تصمیم ترکیه، بازارچه مرزی "ساری سو" مسیر جدید ورود کالا از ترکیه به ایران می‌شود.

به گزارش ایبِنا، سیدروح اله لطیفی گفت: با پیگیری های صورت گرفته و تلاش سفارت ایران در آنکارا، بر اساس تصمیم ترکیه، بازارچه مرزی "ساری سو" مسیر جدید ورود کالا از ترکیه به ایران  می شود.

وی اظهارداشت: با وجود پیگیری های بسیار، هنوز هیچ تصمیمی در خصوص عادی سازی تردد کامیون ها از مرز بازرگان گرفته نشده و خبرهای منتشر شده در این خصوص تکذیب می شود، ولی خوشبختانه، بازارچه مرزی "ساری سو" که در شرایط فراگیری ویروس کووید ۱۹ صرفا برای ورود کامیون های حامل اقلام بهداشتی و دارو در نظر گرفته شده بود از آخر این هفته می تواند علاوه بر کامیون های حامل اقلام بهداشتی به کشور، پذیرای  کالای وارداتی از مسیر ترکیه، با روش ترانشیپ منت یعنی جابجایی کالا از کامیون به کامیون باشد.

سخنگوی گمرک افزود: این بازرارچه مرزی صرفا می تواند ۱۵ کامیون را به صورت روزانه پذیرش کند که در این شرایط اقدامی رو به جلو به شمار می رود، گمرک ایران نیز برای اجرایی شدن این تصمیم، از امروز در حال تجهیز این بازارچه به امکانات تخلیه و بارگیری کامیونی است و با شبکه بهداشت نیز برای  استقرار کارشناسان بهداشتی برای اجرای پروتکل بهداشتی ورود کالا هماهنگی هایی را انجام داده است.

لطیفی در پایان گفت: مسیر ریلی کشورمان به ترکیه همچنان فعال است و در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تردد ۱۰۳ واگن کالا بین دو کشور بودیم و همچنان بهترین مسیر تردد کالا بین دو کشور در شرایط فعلی محسوب می شود. بازارچه مرزی "ساری سو" در فاصله یک کیلومتری مرز بازرگان در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =