بیت کوین

رگولاتور اوراق بهادار و بازار معاملات آتی هنگ‌کنگ مجوز فعالیت نخستین صندوق سرمایه گذاری بر مبنای بیت کوین را برای استفاده موسسات سرمایه گذاری صادر کرد.

به گزارش ایبِنا از بلومبرگ، «آرانا کپیتال» که به عنوان بازوی سرمایه گذاری بلاک‌چین موسسه ونچر اسمارت آسیا فعالیت می‌کند، با برآورده ساختن شروط مورد نیاز درخواست شده از سوی کمیسیون اوراق بهادر و بازارهای آتی هنگ کنگ (SFC)، مجاز است تا معاملات خود را با رمزارز آغاز کند.

آرانو امیدوار است تا ظرف ۱۲ ماه نخست فعالیت از طریق صندوقی که قیمتهای بیت کوین را دنبال می‌کند، مجموع دارای تحت اختیارش از ۱۰۰ میلیون دلار تجاوز کند.

این نخستین صندوقی با این کاربری است که تاییدیه‌های مورد نیاز برای فعالیت را از سوی نهادهای نظارتی را دریافت می‌کند.

این صندوق برای به دست آوردن اجازه فعالیت عمومی باید به «صندوقی قانونی» تحت مقررات هنگ کنگ بدل می‌شد.

چراغ سبزی که برای آرانو صادر شده است به طور بالقوه راه را برای آغاز ثبت نام صندوق‌های مشابه در راستای کسب مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت در محیطی سازگار با بلاک چین هموار خواهد کرد.

«آوانیش آکیلا» مدیر ارشد سرمایه گذاری در این شرکت در گفت‌وگو با کوین‌دِسک گفت: این اتفاق نشان داد که برای مدیریت صندوق‌های رمزارز در هنگ کنگ دستورالعمل های مشخصی وجود دارد. اگرچه فرآیند کسب مجوزها مطابق انتظار طولانی و موشکافانه بود اما ما ثابت کردیم که می توان این استانداردها را برآورده کرد.

صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر شاخص index fund نوعی صندوق سرمایه گذاری مشترک است که برای نخستین بار توسط «جک بوگل» معرفی شد. این صندوق‌ها پرونده‌ای جامع از عملکرد یک شاخص در بازار مالی همچون S&P تهیه و تدوین می کنند که البته نحوه عملکرد آن با صندوق قابل معامله در بورس (ETF) فرق می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =