• ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
  • کد خبر: 113846
طرح

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۹ هزار واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۹۱۷ هزار و ۵۰۱ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با حداقل رشد ۴.۵ درصدی مواجه شدند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۳۹۴۰۰ واحد رشد معادل ۴.۴۷ درصد به ۹۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۱۰۴۸۱ واحد افزایش معادل ۴.۴۷ درصد به ۲۴۴ هزار و ۵۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۲۲۹۳ واحد افزایش معادل ۴.۳۰ درصد به ۲۹۷ هزار و ۹۶۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۸۱۶۳ واحد افزایش معادل ۴.۳۰ درصد به ۱۹۷ هزار و ۸۶۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۵۱۸۶۴ واحد افزایش معادل ۴.۷۰ درصد به یک هزار و ۱۵۶ واحد، شاخص بازار اول با ۲۶۸۶۶ واحد افزایش معادل ۴.۳۱ درصد به ۶۴۹ هزار ۷۱۹ واحد و شاخص بازار دوم با ۸۷۲۴۶ واحد رشد معادل ۴.۷۰ درصد، به یک هزار و ۹۴۳ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فارس با ۳۱۱۳ واحد، فولاد با ۲۳۸۵ واحد، فملی با ۱۶۳۷ واحد، شستا با ۱۲۶۶ واحد، وخارزم با ۱۰۸۶ واحد، فخوز با ۱۰۴۱ واحد و تاپیکو با ۹۹۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سرمایه گذاری ها با ۲۱۲۱ واحد صعود معادل ۹.۸۲ درصد به ۲۳ هزار و ۷۱۶ واحد، دستگاه های برقی با ۵۴۱۹۵۸ واحد افزایش معادل ۹.۲۶ درصد به ۶ هزار ۳۹۳ واحد، فلزات اساسی ۳۰۳۷۷ واحد رشد معادل ۵.۴۶ درصد به ۵۸۶ هزار و ۶۴۹ واحد، مالی با ۶۱۳۷۵۰ واحد افزایش معادل ۵.۰۹  درصد به یک هزار و ۲۶۷ واحد، حمل و نقل با ۱۶۳۲ واحد رشد، معادل ۵.۰۲ درصد به ۳۴ هزار و ۱۵۴ واحد، محصولات چرمی با ۱۲۵۸ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۲۶ هزار و ۴۲۴ واحد، سایر معادن با ۱۶۰۸۸ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۳۳۷ هزار و ۹۰۵ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «بکام، وخارزم، فخوز، غنوش، کاما، وتجارت و وساپا» بیشترین افزایش قیمت  را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۶۷۲ هزار و ۹۵۴ نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۷۰۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۷۱ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =