پرداخت سود سهام شرکتهای تأمین سرمایه امید و پرداخت الکترونیک سامان کیش به صورت غیر حضوری

برای نخستین بار پرداخت سود سهام شرکتهای تأمین سرمایه امید و پرداخت الکترونیک سامان کیش از طریق سامانه جامع توزیع سود شرکت سمات صورت گرفت.

به گزارش ایبِنا از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: بر اساس همکاری بانک سپه و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، برای نخستین بار پرداخت سود سهام شرکتهای تأمین سرمایه امید و پرداخت الکترونیک سامان کیش از طریق سامانه جامع توزیع سود شرکت سمات صورت گرفت.

 سود سهام شرکت تأمین سرمایه امید با بیش از ۱۰ هزار سهامدار حقیقی و شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش با بیش از ۱۱ هزار سهامدار حقیقی از طریق سامانه جامع توزیع سود با دریافت اطلاعات از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ پرداخت شد.

بر اساس این گزارش تاکنون سهامداران بسیاری از شرکتهای بورسی و فرابورسی جهت دریافت سود سهام مربوطه می بایست در بازه زمانی اعلام شده از سوی شرکتها به شعب بانک مورد نظر مراجعه می کردند که در این صورت علاوه بر صرف زمان زیاد و مشکلات و خطرات رفت و آمد و در برخی موارد عدم اطلاع سهامداران از شروع زمان پرداخت سود و همچنین در شرایط فعلی به دلیل محدودیت در رفت و آمد به دلیل خطرات امکان ابتلا به ویروس کرونا، نارضایتی سهامداران و عدم شفافیت در این حوزه را به همراه داشت.

این گزارش می افزاید با راه اندازی برنامه مکانیزه توزیع سود شرکت سمات، سهامدار بودن به تنهایی برای دریافت سود کافی بوده و عایدی سهامداران شامل سود سهام شرکتها، سود در مقاطع و سررسید های مختلف، وجوه حاصل از سررسید اسناد خزانه و حتی وجوه حاصل از معاملات را به صورت متمرکز به حساب ثبت شده آنها در سامانه سجام واریز می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =