بیت کوین

همزمان با تلاش دولت آمریکا برای رونمایی از یک محرک هنگفت دیگر به مبلغ ۳ تریلیون دلار برای احیای اقتصاد این کشور، قیمت بیت‌کوین ضرر و زیان آخر هفته را با عبور از ۹ هزار دلار جبران کرد.

به گزارش ایبِنا، براساس داده‌های منتشر شده توسط کوین‌تلگراف مارکتس، بیت کوین امروز (سه‌شنبه/پنجم مه) بخش اعظمی از زیان روز یکشنبه خود را جبران کرد و ارقام کوین‌مارکت‌کپ حاکی از آن است که رمزارز پیشتاز بازار در یک ساعت گذشته از مرز ۹ هزار دلار عبور کرده است.

بیت کوین روز گذشته در محدوده ۸۷۰۰ تا ۸۸۵۰ دلار نقطه حمایت خود را پیدا کرد و بخش عمده روز گذشته را در همین منطقه سپری کرد.

نکته جالب این است که احیای سریع بیت کوین و رسیدن به سطوح قبلی خود در حالی رخ داده است که الگوهای ارائه شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده حاکی از آن است که موج افزایشی آلوده‌شدگان به کووید-۱۹ تا اول ژوئن به مرگ ۱۳۴ هزار نفر در آمریکا منجر خواهد شد. این در حالی است که بسیاری از ایالات در تلاش برای احیای اقتصاد، در حال پیاده سازی برنامه‌هایی هستند تا شرایط را برای بازگشت مردم به کسب و کار خود فراهم کنند.

اخبار دیگری که به روند نزولی امروز بازار دامن زده است، رونمایی وزارت خزانه داری آمریکا از برنامه‌های خود برای اخذ وام ۳ تریلیون دلاری در سه ماهه جاری است؛ رقمی که مجموع بدهی آمریکا را به ۲۵ تریلیون دلار خواهد رساند.

در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی برای استفاده از مزایای بیکاری ثبت نام کرده‌اند و بودجه برنامه‌های طراحی شده دولت به منظور فراهم کردن کمک مالی برای کسب و کارهای کوچک در همان ساعات آغازین ثبت نام تمام شده است.

با توجه به ارتباط اخیر مابین بازارهای سنتی و دارایی‌های دیجیتال، تمام این مولفه‌ها باید روی قیمت رمزارز تاثیر منفی بگذارد اما در حال حاضر این موضوع برای بیت کوین صادق نیست.

ظرف ۴ ساعت گذشته تاجران متوجه شدند که بیت کوین یک روز تمام در تقلای نگه داشتن خود بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه بوده است و قیمت آن مابین ۸۵۵۰ تا ۸۷۰۰ نوسان می کرده است.

بازه زمانی یک ساعته نشان می دهد که قیمت بیت کوین تاکنون سه بار به ۸۹۵۰ دلار دست رد زده و این در حالی است که لازمه جهش به بالای ۹ هزار دلار عبور از ۸۹۷۰ دلار بوده است.

در ساعت پایانی، بیت کوین این نقطه مقاومت را شکسته و در نتیجه وارد کانال ۹ هزار دلاری شده و در تلاش برای شکستن مقاومت ۹هزار و ۱۳۰ دلار، ۹ هزار و ۱۰۰ دلار را رد کرده است. در صورت عبور از ۹هزار و ۱۴۰ دلار، سرمایه گذاران ۹ هزار و ۴۴۰ و ۹ هزار و ۶۰۰ دلار را هدف خواهند گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =